Tím je takzvaný Medialize It, který v těchto dnech vrcholí. V Českém Krumlově se sešla mládež z pěti zemí, aby se seznámila s nejrůznějším typy médií. Krom toho se ale Češi, Slováci, Portugalci, Italové a Slovinci vyřádili také na raftech či si prohlédli zlatokorunský klášter. Z projektu a Českého Krumlova je naprosto nadšený i šestnáctiletý Ital Luca Martini.

Proč ses do projektu Medialize It přihlásil?
Abych se naučil něco o nových technologiích, seznámil se s různými typy médií a celkově zjistil, jak to všechno v mediální oblasti funguje. Předpokládal jsem také, že si tady zdokonalím anglický jazyk. V neposlední řadě jsem se i těšil, že si tady užiji pořádnou legraci. Ještě nesmím zapomenout, že jsem v Čechách vůbec poprvé. Byl jsem zvědav, jak to tady vypadá.


A jak na tebe Česká republika, respektive Český Krumlov působí?
Je to tady opravdu nádherné. V Itálií nemáme tak krásná panoramata. Líbí se mi také naše základna na Zátoni. Co se týká samotného programu Medialize It, tak musím říct, že je moc fajn. I lidé jsou tu super. Nečekal jsem, že se mi tady bude líbit až tak moc.

Líbila by se ti práce v médiích?
Určitě. Rád pracuji třeba s počítačem. Chtěl bych s ním dělat i v zaměstnání. Počítače podle mě spojují svět.

V rámci Medialize It jsi zkoušel i vysílání v rádiu. Bavilo tě to?
Líbilo se mi tam hodně. Dělali jsme rozhovor s vedoucím skupiny. Byla to vážně legrace. Chtěl bych si to ještě zopakovat. Nikdy před tím jsem v rádiu nebyl, je to super zkušenost.

Mluvíš výborně anglicky. Cizí jazyk ti tedy problém nedělá?
V Itálii nemáme příliš prostoru k mluvení v angličtině. Trošku to tam tedy drhne. Musím ale říct, že co jsem v Čechách, kde anglicky opravdu mluvit musím, dostal jsem se do toho a myslím, že mi to jde dobře. Dokážu už mluvit plynule, nemám s tím žádný problém.