Podle propočtů je jasné, že to nějaké koaliční uskupení bude muset být. Otázkou je jaké.

Zvítězila ČSSD, druhou podle počtu odevzdaných hlasů nejúspěšnější stranou je KSČM. Koalici sestavuje vítěz voleb. Jednání začínají, ale určité náznaky se dají odhadnout i třeba z odpovědí Jindřicha Floriána, předsedy Okresního výkonného výboru ČSSD. Ten včera Českokrumlovskému deníku sdělil několik úvah a faktů k současnému rozložení sil.

„Mě osobně připadá důležité zastoupení ANO a KDU-ČSL. Ovšem to nám nestačí a budeme muset hledat dál. Zatím jsou jednání v začátku, v neděli jsme měli krátké informativní schůzky se všemi seskupeními, která  se dostala do zastupitelstva, v úterý setkání Výboru ČSSD a všech zvolených zastupitelů, abychom si dohodli nějakou strategii," řekl Jindřich Florián k současné situaci.

Podle toho to tedy vypadá, že by nové vedení Českého Krumlova spíše kopírovalo celostátní vládní cestu. Jde o to, zdali by to stačilo v počtu mandátů. Evidentně ne. Svoji ruku nabízí ke spolupráci KSČM. Podle slov jejího lídra Petra Šandery jsou připraveni se podílet na vedení města.