Už za týden Frymburští odstartují své městské slavnosti. V jejich historii to bude ročník přelomový a výjimečný.

Už proto, že letos třídenní Frymburké slavnosti vstoupí do jubilejního 10. ročníku. A to nepřejdou místní jenom tak. Pro obyvatele městysu a návštěvníky přichystali řadu novinek.

Velké změny

„Hlavní velkou změnou je, že pivní stan a veškeré dění umístíme na náměstí. Čili náměstí se stane po více než dva dny skutečným centrem veselí a centrálním tanečním parketem,“ říká starosta Frymburka Oto Řezáč.

Předchozí ročníky byly totiž rozmanité akce, představení, klání i muzika rozloženy po celém prostoru městečka. Jenomže v důsledku toho se lidé nestačili a někdy ani neměli chuť přesouvat z jedné akce na druhou, čímž se nechtěně od sebe lokality i návštěvníci od sebe separovali.

„Protože chceme tradici městských slavností udržet, musíme ji inovovat,“ konstatoval Oto Řezáč. „Navíc slavnosti připravuji a otevírám už deset let a z toho sedmkrát propršely. Dobře si pamatuji, jak jsem jejich sedmý ročník zahajoval s deštníkem nad hlavou,“ říkal s úsměvem. „Řekl jsem tehdy proto, že příští ročník zasvětíme vodě a dešti, a ono to vyšlo – bylo krásně,“ smál se.

Letos ale Frymburští na počasí vyzrají. Na náměstí se při dešti uchýlí do stanu a pojistkou bude i nedaleko stojící kulturní dům.

Vlastní program slavností bude bohatý. Tradičně vysokou úroveň poskytne divadlo. Letos kulturní dům do svých útrob naláká diváky na jedovatou tragikomedii Otevřené manželství, kde hlavní role ztvární Jana Krausová a Karel Roden.

Skvělá zábava vypukne už od pátka 17.30 hodin, oficiální startovní výstřel slavností zazní krátce po 18. hodině. A nastane maraton muziky, show, her, tanečních vystoupení a různých překvapení až do neděle.