V neděli 18. července od deseti hodin ráno zachraňovali šest vodáků, kteří chtěli sjíždět rozvodněnou řeku na kánoích. Volarští hasiči se na místo dostali na raftu. Přes vodu byl ale podle informací šéfa nedělního zásahu Michala Vlase spadlý strom a nebylo možné pokračovat ve splouvání, všech šest osob se dostalo na břeh. "Když jsme přijeli na místo, všichni vodáci byli mimo rozvodněnou řeku. Pět na jednom a jeden na druhém břehu," popsal začátek záchranné akce. Na místo dorazil vrtulník, který jednoho z vodáků přepravil v záchranném koši ke zbytku party.

Volarští hasiči pak přejeli ze Soumarského mostu do osady Dobrá, a tam zase s pomocí hasičského raftu a lan natažených přes vodu přepravili všech šest nezraněných osob přes vodu na pevninu, kde je prohlédl lékař záchranné služby. Záchrana vodáků skončila kolem druhé odpoledne s výborným výsledkem, nikdo nebyl zraněn.

Michal Vlas připomněl, že běžně je v posledních dnech v této části Vltavy přibližně 60 centimetrů vody. "V neděli ráno to bylo 120 centimetrů a teď večer je metr šedesát," upřesnil v neděli kolem osmé hodiny večer. Zdůraznil, že za takové situace by neměli vodáci Vltavu sjíždět vůbec. "V podvečerních hodinách jsme preventivně začali s evakuací dětského tábora, hladina Vltavy stále stoupá," řekl Michal Vlas.