Kabelkový veletrh Deníku.Dasha, vlastním jménem Dagmar Sobková, ale nesbírá kabelky do zásoby, proto Deníku v Českém Krumlově, kam přijela na Mezinárodní hudební festival, předala speciální dárek – jedny ze svých společenských šatů, kterých má na rozdíl od kabelek opravdu mnoho.

Naznačila jste, že nepatříte k ženám, které propadly kabelkám…
Ano, a nejsem ani moc přes boty, já jsem prakticky založená. A přiznám se, že mě nebaví, nebo spíš není čas, přehazovat si věci z kabelky do kabelky, takže tyto věci mě úplně míjejí. Mnohem více kladu důraz na oblečení na svá vystoupení, koncerty, plesy a různé příležitosti. Takže mám spíše šatník sestavený z různorodých kostýmů na vystoupení než kabelky a boty.

Vaším pracovním oděvem jsou společenské šaty, dá se říci, že jich máte plné skříně?
Mám jich plné skříně. Kvůli natáčení StarDance… když hvězdy tančí mám opravdu velkou spotřebu šatů a většinu těch šatů si opravdu pořizuji já. Některé jsou šité na míru, některé se mi podaří sehnat někde v butiku. A protože je pak využívám na plesy, koncerty a musím je měnit, tak prostě každý rok obměňuji šatník.

Obecně vzato, jaká kabelka vám vyhovuje nejvíce?
V poslední době tím, že mám malou dvouletou holčičku a potřebuji mít volné ruce k manipulaci, protože mi ráda pořád někam utíká, jsem si oblíbila batůžkovou módu, která zrovna frčí a nahrála mi do karet. Momentálně tady v Krumlově jsem za elegantní, proto jsem vyrazila s kabelkou, která má takovou poměrně neutrální barvu a tvar, ale jinak hodně využívám kožený batůžek.

Co vás čeká dál po vystoupení v Českém Krumlově, na co se těšíte?
Moc prázdnin už mít nebudu, protože od poloviny srpna opět naskočím do zkušebního procesu. A to konkrétně ve velkém divadle v Plzni, kde zkouším roli vědmy v muzikálu Duch, což je muzikálová podoba známého filmu a já tam budu hrát roli Whoopi Goldberg. Na to se moc těším. A potom v září už jedeme přípravy na StarDance, to nás od října čeká až do prosince, takže do Vánoc mám opravdu nabitý diář.

Více čtěte v sobotním Deníku.