Tentokráte v sobotu zamířili směr bývalý letní zámek Červený Dvůr. "Máme radost, že se k nám přidávají další a další obyvatelé Kájova, a to napříč věkovým spektrem," pochvaluje si Lenka Augustinová z pořádajícího spolku Radost pro všechny. "Trasa byla tentokrát o něco delší, měřila téměř šest kilometrů, ale cíl stál určitě za to. Díky svolení pana primáře Jiřího Dvořáčka jsme totiž obdivovali nejen krásné exteriéry překrásně zrekonstruovaného zámku Červený Dvůr, ale směli jsme nahlédnout i do jeho interiérů." Kájovské provázel Alexandr Debnar, se kterým Kájovští spolupracují i při brigádách na úpravách okolí boletického kostela.


"Dozvěděli jsme se zajímavé informace o historii zámku, o jeho dehonestujícím využití v dobách nedávno minulých i o vzniku a současném fungování léčebny," říká Lenka Augustinová." Prohlídka trvala téměř dvě hodiny. "Nečekaným a nezapomenutelným zážitkem byl pohled ze zámecké terasy do parku," podělily se o dojmy Lenka Augustinová a Petra Michálková.


Pro zájemce byl připraven i táborák, takže se všichni mohli před cestou domů trochu posilnit. "Při zpátečním pochodu jsme všichni vzpomínali na kdysi velmi zanedbanou stavbu, která získala svou dávnou krásu i důstojnost," dodala Petra Michálková. "Za spolek Radost pro všechny i za kájovské občany bychom chtěly poděkovat panu primáři Dvořáčkovi i panu Debnarovi za jedno velmi hezké odpoledne," vzkazují obě ženy.