8. ročník dýňování aneb Chcete si vyřezat dýni a neudělat si doma nepořádek? se koná v sobotu 1.10. od 9 do 16 hodin v Zahradnictví Krumlov. Těšit se můžete i na doprovodný program, opékání buřtů, sladké zákusky a příjemně strávený čas s dětmi. Pro případ nehezkého počasí je připravena i krytá varianta. Na zahřátí budou teplé nápoje, polévka a Honza s kytarou! Pokud máte vlastní náčiní na vyřezávání, vezměte ho s sebou.

Októberfest již po sedmé pořádají v sobotu od 14 hodin Chlumáci v Chlumu u Křemže. Bude kvasnicové pivo a mnoho dalších dobrot. Pro děti pak zajímavé soutěže, dospěláci si mohou poměřit síly v několika netradičních disciplínách. Vstupné je dobrovolné.

Den architektury se koná v sobotu v Českém Krumlově, a to již šestý ročník. Pořádá ho spolek Krumlovský baráky ve spolupráci se spolkem Kruh. Dnes je v 15 hodin sraz před Městským divadlem. Účastníky čeká Procházka: Horní Brána různorodá. Architekt Filip Hermann a studentka dějin umění Tereza Štěpánová představí architekturu Horní Brány od prvorepublikových vil až po současné zásahy. Horní Brána je jedno z nejvýraznějších českokrumlovských předměstí, kde se potkávají secesní vily s výstavbou v Heimatstilu, příkladem sorely i architekturou vzniklou v normalizační éře. Akce Dne architektury jsou zdarma.

Olympijská veslice Wolloner bude k vidění v sobotu pod krumlovským zámkem. K ukončení letní voroplavecké sezony 2022 se v Českém Krumlově setká Václav Chalupa a jeho veslařští kolegové, kteří reprezentovali Československo a Českou republiku na olympijských hrách a světových veslařských regatách. Akce se koná k připomenutí 30. výročí zisku stříbrné olympijské medaile Václava Chalupy na OH 1992 v Barceloně. Veslici Wolloner můžete vidět od 14 hodin na náplavce u kostela sv. Jošta. Pořádá Voroplavba Radka Šťovíčka. Lodě budou vystavené na břehu Vltavy. K tomu budou veslování na veslařských trenažérech, ukázka veslice LiteRace veslařské plavby z Českých Budějovic do Hamburku.

Událost pokračuje i v neděli veslařskou exhibicí v 10.30 hodin v Lipně nad Vltavou v Loděnici.

Nejznámější akcí je ve Vidově Zelnobraní.
Tipy na víkend: Poznejte architekturu, vědecké instituce, řemesla či dvorky domů

Kytice. Seskupení PRORADOST připravilo představení Kytice, a to balady Polednice, Svatební košile, Vodník a Bludička. Inspirovali se divadlem Semafor a mají souhlas Jiřího Suchého. Představení uvidíte v sobotu od 19 hodin u jezírka v zámecké zahradě v Českém Krumlově. Světelnou atmosféru podpoří mihotavé plamínky stovek barokních svíček. Ve spolupráci se ZUŠ Český Krumlov pod vedením sbormistra Lukáše Holce a s dámskou folkovou kapelou Lakomá Barka z Českého Krumlova bude představení doprovázeno živou hudbou. Představení je bez lístků, bez předprodeje. Pro případný větší zájem je možno navštívit „generálku“ od 14 hodin. Jediný vstup do zahrady bude branou u točny. Klasicky je vstupné dobrovolné (v tekuté formě akceptováno), teplé oblečení, podsedáky a hrníček s sebou.

Hasičská soutěž startuje v sobotu v Českém Krumlově. Hasiči města Český Krumlov pořádají soutěž o Pohár města na parkovišti na autobusovém nádraží. Zároveň budou vyhlášeni vítězové okresní velké ceny OSH Český Krumlov. Vítězství z roku 2021 o pohár města bude obhajovat družstvo mužů z Holubova. Velkou cenu OSH z roku 2021 bude obhajovat družstvo mužů SDH Soběnov. Začátek soutěže je v 10 hodin.

Podzimní koncert si můžete poslechnout v neděli v sále Kvítkova dvora v Českém Krumlově. Vystoupí Klarinetový soubor Prachatice od 17 hodin. Posluchačům se představí také talentovaná zpěvačka tohoto uskupení Petra Sovová.

Dětská rybářská soutěž se koná v neděli 2. října od 8.15 hodin na Rožnovském rybníku u Hubenova. Startovné 100 Kč. V 8.15 prezence u hlavního stanu, 8.30 start soutěže, 11.30 vyhlášení nejlepších rybářů. Pro děti od 6 do 15 let. Pořádá KIC Kaplice.