Běh Brlohem aneb k dubu a zpět. To je závod, který dnes pořádají v Brloze. Startuje se z fotbalového hřiště. Prezentace začíná 14.30 hodin. Děti startují v 15 hodin, dospělí v 16.30 hodin. Poběží kategorie: rodiče s kočárkem 360 m – jedno kolečko, pak různé kategorie dětí, ženy 5000 m, muži 5000 m a kategorie volná procházková 5000 m – chůze vlastním tempem. Startovné pro dospělé je 80 Kč. Pořádá SDH Brloh s podporou obce.

Slavnosti dřeva se konají u stezky v korunách stromů na Lipně v sobotu od 10 do 17 hodin. Kromě nápaditých sochařů, jímž se lze dívat doslova pod ruce, jak tvoří jedinečná díla, se můžete zúčastnit i rodinné soutěže o Krále dřevařů. Pro nejmenší děti je připraveno loutkové divadlo, pro rodiče koncert irské a keltské hudby v podání skupiny Shivers a spoustu další zábavy pro malé i velké. A samozřejmostí je výstup na Stezku korunami stromů Lipno.
Program:
10:30 Divadlo 100 opic: Pes a drak – loutková pohádka s živou hudbou
12:00 Shivers – koncert irské a keltské hudby / pětičlenná jihočeská kapela,která čerpá inspiraci v irské lidové hudbě a keltských tradicích
13:00 Dřevařská soutěž – soutěže v dovednostech pro tatínky, maminky i jejich ratolesti / staň se králem dřevařů
14:00 Divadlo 100 opic: Skřítek, který to nevzdal – loutková pohádka s živou hudbou
15:00 Shivers – koncert irské a keltské hudby / pětičlenná jihočeská kapela,která čerpá inspiraci v irské lidové hudbě a keltských tradicích
16:00 Dřevařská soutěž – soutěže v dovednostech pro tatínky, maminky i jejich ratolesti / staň se králem dřevařů
Doprovodný program:
Lesní ateliér – tvoření pro děti
Animace s lišákem Foxem
Malování na obličej
Ukázky dřevosochařství

K Víkendu otevřených zahrad se v sobotu přidal krumlovský klášter se svými zahradami. Komentované prohlídky můžete využít v bývalých zahradách klášterů klarisek a minoritů v sobotu i neděli s výkladem Jiřího Olšana v 10, 11 a 13 hodin. Začátek je u brány bývalého kláštera minoritů. Vstup zdarma.

Peace Run - běh míru můžete podpořit dnes v 17 hodin v klášterní zahradě v Českém Krumlově. Jde o nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. Přijďte štafetu podpořit a doprovodit běžce na další cestu. Připraven je i doprovodný kulturní program.

Šesté setkání rodáků a starousedlíků pořádá dnes ve Větřní město a klub seniorů v restauraci Slávie.
Program:
13 až 14 h Prohlídka kostela
14 h Starosta zahájení, vystoupení MŠ Větřní, pak ZŠ Větřní, kytarová skupina, 15.30 h Krumlovská dudácká muzika
18 a 24 h k poslechu a tanci hraje skupina Pavla Havlíka
Překvapení večera Umjelci z Prahy.

III. Hornoplánská traktoriáda opět obsadí hřiště na Dobré Vodě od 11 hodin. Kategorie: traktory tovární, traktory doma vyrobené.
Program:
11:00 – 12:30 hod. – registrace traktorů
12:30 – 13:00 hod. – spanilá jízda, seznámení s tratí
13:00 – 17:00 hod. – start soutěžní jízdy traktorů
Děti: jízda na čtyřkolkách, dětské řidičáky, opékání buřtíků (zdarma)
17:00 – 18:00 hod. – zpracování výsledků, ukázky akrobatické jízdy přes překážky na
kolech MTB a BMX – Funy Trial Show
18:00 hod. – vyhlášení výsledků, předávání cen
18:15 – 24:00 hod. – taneční zábava – rock , pop , country (Franta Nejedlo a JZD)

Pojďte s námi rybařit. Pořádá Český rybářský svaz v rámci Světového dne rybářství. Akce se koná během Frymburských slavností.
V sobotu dětem patří čas od 8 do 18 hodin před kulturním domem. Česká je zábavný den s moderátorkou Petrou plný soutěží, dárků, sladkostí a rybářských dovedností, ukázka živých ryby v kádi.
Rybolov a dětské závody na pláži ve Frymburské zátoce od 8 do 12 hodin – ukázky metod sportovního rybolovu, rybářské závody pro nejmenší.

Frymburské slavnosti pokračují:
Sobota
11.00 až 16.00 Dětská fara – pohybové a dovednostní aktivity na farské zahradě
11.30 Divadlo Já to jsem Vítězslava Marčíka ml. S loutkovou pohádkou Eliščiny pohádky
Pivní stan náměstí
12.00 až 15.00 Jihočeští rodáci, dechovka
15.30 Dětský pokojíček – mladé pop-folkové uskupení z Velešína
17.30 John Wolfhooker – mladá kapela,která chce zachránit rocknroll
20.00 Hudba Praha Band
22.00 Black Tower – českobudějovický taneční orchestr

Mnoho povyku pro nic aneb sir William by se divil. Komedii Divadla Kouřim můžete vidět v sobotu od 20 hodin na hradě Pořešín. Teatro grando Šejkspíro vás přesvědčí, že pro komedianty není nic nemožné a chce vás pobaviti tutti bene špektáklem, kde nechybí opravdová láska, nefalšovaná zrada a přízemní negramotnost policejního sboru.

Den řemesel a „Plackobraní“ pořádá dnes spolek Přátel města Velešína. Zhlédnete tesaře, kováře, pekaře, plackařky, předlenky, košíkáře, řezbáře, ševce a další. Ochutnáte pečivo z kantůrkovské pece. Hudební doprovod obstarají Marnotratníci.
K tomu navštivte výstavy „Velešínští světci a Malovaný svět manželů Šítalových. Přijít můžete dnes od 10 hodin do domu „U Kantůrků“ ve Velešíně.

Bioenergetická cvičení pořádá v sobotu od 10 do 16 hodin taneční studio Farha na Třídě Míru v Č. Krumlově. Je to účinný způsob, jak povolit chronická svalová napětí.