Užijte si modely letadel. Soutěž halových modelů letadel mezi pilony s večerní částí v unikátní světelné atmosféře se koná v sobotu od 13 hodin ve sportovní hale ZŠ Školní v Kaplici. Pro děti je připraven doprovodný program, vstup volný. Pořádá LMK Křemže.

V Lipně se bude závodit. Na svazích lipenského areálu se bude v neděli konat lyžařský závod Český pohár open race pro hendikepované sportovce, který pořádá Český para sport. Sjezdová trať, která bude z důvodu konání závodů pro veřejnost uzavřena, bude patřit v sobotu tréninkovým jízdám. V neděli se pak bude konat samotný závod. Na startu bude 25 sportovců včetně stříbrného medailisty v plavání z Tokia Arnošta Petráčka.

Představení Čas pod psa.
Tipy na víkend: Divadla pro děti i dospělé, básnění a vypravěčské odpoledne

Lyžařské náměstí lipenského Skiareálu v sobotu i v neděli ožije vodníky. Hudebně divadelní kapela Rybníkáři bude bavit děti i dospěláky svým vodnickým programem. V sobotu to bude pohádka Vodnická škola. V neděli se pak rozjede pravá Vodnická pestráda. Obě akce se konají za každého počasí v krytém stanu před restaurací Stodola od 13 hodin. Dopoledne od 9 do 10.30 hodin mohou děti na tvořivou dílničku lišáka Foxe v restauraci Stodola.

Lednová výstava RC modelů LMK Křemže je k vidění v prostorách kaplického kina v Galerii v době, kdy je otevřená kinokavárna.