Lipno Sport Fest. V sobotu startuje už šestý ročník Lipno Sport Festu, který bude pokračovat až do neděle 27. srpna. I tentokrát se všichni mohou těšit na legendy českého sportu jakými jsou skifař Václav Chalupa, olympijská vítězka v běhu na lyžích Katka Neumannová nebo cvičitelka Hanka Kynychová.

Houpačka. Festival plný hudby, tance, exhibicí, atrakcí, prezentací a soutěží se koná v sobotu od 13 hodin na fotbalovém hřišti ve Velešíně. Dvě hodiny po poledni startuje na parkovišti před Jihostrojem benefiční běh Pro Metodějáky.

Svatobartolomějský trh a pouť s bohatým kulturním programem se konají v sobotu ve Vyšším Brodě.

Hořické trhy vypuknou v sobotu v 9.30 hodin a opět nabídnou řemeslné výrobky, dobroty a bohatý kulturní program. Od 19 hodin v amfiteátru zahrají kapely Papouškovo sirotci a Chlapi v sobě.

Eliščiny pohádky. Divadlo Já to jsem zahraje v sobotu od 15 hodin na nádvoří klarisek v Klášterech Český Krumlov (mokrá varianta ve velkém sále) loutkovou pohádku s unikátními protagonisty.

Mariánská pouť ve Zlaté Koruně se koná v neděli od 10.30 hodin. V rámci bohatého doprovodného a kulturního programu bude v budově bývalé fary vedle radnice otevřena výstava Mozaiky a obrazy Pavla Rožbouda, která potrvá až do neděle 27. srpna.