Downtown Mistrovství ČR. Jsou to extrémní a adrenalinové závody na kolech v neobvyklém terénu. Závod ve sjezdu na horských kolech se koná dnes centrem města Horní Planá od 13 hodin, kdy začíná první kolo. Program: 13.00 závod 1. kolo, 15.00 dětský závod odrážedel, 15.30 závod 2. kolo, 18.00 vyhlášení závodu, 19.00 after párty Dobrá Voda.

Staročeská pouť pod Kletí. Spolek Chlumáci a městys Křemže zvou na Staročeskou pouť. Dnes odpoledne se koná na návsi v Chlumu. Ve 12.00 začíná pouťovou pobožností u kapličky. 12.30 kapela Jihočeští rodáci, 15.00 O zvědavém slůněti – Studio dell´arte, 16.30 až 17.30 diskotéka pro děti, 17.30 až 20.00 kapela The Dark Blue Elephants, 20.00 Chlapi v sobě.

Pouť slaví také Brloh po celou neděli. Návštěvníky pobaví pouťové atrakce, stánky, mše svatá, fotbalový turnaj na hřišti. Tradičně se uskuteční vernisáž výstavy obrazů Karla Kotka od 10 do 14 hodin v brložském kině.

Exkurze do přírodní památky Šimečkova stráň a kaple v Rojšíně se koná dnes. V přírodní památce Šimečkova stráň rostou vzácné druhy rostlin, Křemežský potok a Olešnice jsou domovem vážek a vodního hmyzu. Na exkurzi s botaničkou Terezou Rejnkovou ze Správy CHKO Blanský les a specialistou na vážky a vodní hmyz Vojtou Kolářem z Entomologického ústavu AV ČR a Přírodovědecké fakulty JU máte možnost se projít mimo cesty touto přírodní památkou. Sraz je ve 14:00 na samotě U Smetanů (Brloh č.p. 140); délka vycházky 1,5 km, cca 2 hodiny.

S architektkou Kamilou Žifčákovou bude následovat přibližně od 17:00 prohlídka kaple v Rojšíně, významné památky selského baroka. Exkurze je součástí Pouťového víkendu v Brloze.

Vítkův hrádek aneb Středověk na dotek se koná na Vítkově hrádku do 6.8. Pořádá historický spolek Páni z Raziberka. Na hradě budou středověké panstvo i poddaní, dobová kuchyně, lukostřelnice, ražba mincí, ukázky zbraní a zbrojí a mnoho dalšího. Denně 10 až 18 hodin.

Den ve středověku připravil na dnešek hrad Pořešín. Od 10 hodin tu najdete celodenní akce pro rodiny s dětmi, řemeslné dílny, trh, uslyšíte středověkou hudbu.

Škodovky ve Stříteži. 9. ročník sletu a spanilé jízdy vozů Škoda, aneb majitelé okřídlených šípů spojte se se koná dnes ve Stříteži od 8 hodin. Slet u obecního úřadu, startovné 200 Kč.

Program:
8:00 – 9:00 Slet okřídlených šípů na kaplickém nádraží a registrace vozů a posádek
9:15 Zahájení srazu
9:30 – 11:30 Soutěžní disciplíny, promítání videa předchozích srazů, prezentace techniky nákladních moderních vozů v areálu firmy Egal s.r.o.
11:30 Start „spanilé jízdy“ – odjezd směr Kaplice
12:45 Dojezd do cíle „spanilé jízdy“ (Kaplice nádraží)
14:30 – 15:00 Prezentace firmy CB Auto
15:00 – 16:00 Vyhlášení vítězů + rozdání pamětních listů účastníkům srazu
Doprovodný program: Ukázka základní první pomoci při zástavě srdce, prezentace autokosmetiky, DJ Pepíno; Soutěže pro děti, nafukovací dětská atrakce, občerstvení zajištěno.

Večerní prohlídka kláštera Zlatá Koruna dnes ve 21 hodin. Využijte jedinečné příležitosti navštívit klášter po setmění. O výborné akustice prostor se můžete přesvědčit za hudebního doprovodu kostelních varhan z roku 1699. Jednotné vstupné 210 Kč. Kapacita prohlídky omezena, upřednostňovány budou online rezervace. Více informací na www.klaster-zlatakoruna.cz

Letní parket Holkov pořádá dnes večer Salsa párty.

Operní galavečer završí dnes od 20.30 hodin pestrý program 31. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Na jednom pódiu se setkají zpěváci česko – slovenského operního světa jako je charismatický tenorista Pavol Bršlík, talentovaný mladý basbarytonista Boris Prýgl či pro české publikum známá sopranistka Jana Šrejma Kačírková. Závěrečný galakoncert doprovodí orchestr PKF – Prague Philharmonia pod vedením slovenského dirigenta Petera Valentoviče, kteří společně se sólisty zaplní Pivovarskou zahradu podmanivými áriemi, duety, tercetty a předehry ze světoznámých operních děl.

Na dvoře restaurace U Kuchařů pod Kletí dnes zahrají už tradiční hosté: Olin Nejezchleba, Norbi Kovács, Pavel Fischer a Jakub Jedlinský. Ti právě dokončili nové CD, které bude na pultech v půlce září. Koncert začíná v 18 h, vstupné 200.

Den ve středověku se koná dnes od 10 hodin na hradě Pořešín. Jedná se o celodenní akci pro rodiny s dětmi, řemeslné dílny, trh, bude hrát středověká hudba.

Malířský workshop pro 15 lidí pod vedením krumlovského výtvarníka Petra Knösela se koná dnes v Prádelně v ČK od 15 hodin. Výdaje účastníků minimální, je třeba se přihlásit.

Autorské čtení v Prádelně v Českém Krumlově si můžete poslechnout dnes od 19.30 hodin. Bude číst Petr Knösel. Vstup zdarma.

Řemeslná ulička žije! V českokrumlovských klášterech se dnes můžete těšit na ukázky řemesel pod širým nebem. Ať už jste dospělý nebo dítě, využijte příležitosti vyzkoušet si práci kováře, brašnáře, hrnčíře, sklářky, barvířky a dalších šikovných tvůrců.