Novoroční den na Observatoři Kleť je v pondělí 1. ledna od 10.30 do 15 hodin.

37. ročník Novoročního hradního grogu na Pořešíně se uskuteční od 10 do 16 hodin. Ve 12 a 14 hodin budou komentované prohlídky hradu, během nichž budou představeny nové archeologické nálezy – zlomek stříbrné láhve, klíč od purkrabství a hrot turnajové kopí. Vystaveny budou také části srubu z kaplického náměstí. Po celý den vstup do hradu, prohlídka muzea a exponátů zdarma.

Novoroční výstup na Doppler se koná v Malontech. Z Malont účastníci vycházejí ve 12.15 hodin, z Bělé ve 13 h.

Novoroční koncert středověké hudby si můžete poslechnout v sále Vlašského dvora v Č. Krumlově od 17 hodin. Účinkuje Hana Sar Blochová – zpěv, gotická kytara, psalterium, flétny, perkuse. Vstupné 150 korun.

Novoroční výstup na stezku korunami stromů se koná od 11 do 15 hodin v Lipně nad Vltavou. Protáhněte po silvestrovském veselí těla a vydejte se na stezku. Pro všechny návštěvníky bude přichystán nealkoholický novoroční punč. Hudební produkci zajistí originální harmonikářské duo Hrajeto z Českého Krumlova a děti rozesměje lišák Fox. Každý účastník novoročního výstupu obdrží účastnický list a zároveň skvělý pocit, že udělal něco málo pro svoji kondici.