Archi procházky s Jiřím Anderlem se uskuteční ve Vyšším Brodě. Sraz je ve 14 hodin u kašny na horní části náměstí. První ze série čtyř komentovaných prohlídek města. Nyní se bude prohlídka týkat horního náměstí.

Fotbalové fanoušky čeká o víkendu zajímavý program. Ilustrační foto.
Kam o víkendu za fotbalem na Českokrumlovsku

Endurance. Vytrvalostní závody koní se odehrají v Dolním Dvořišti. Kategorie Hobby ZM, Národní Z, L, S, ST. Oblastní mistrovství juniorů a seniorů. Pořádají JK Dolní Dvořiště a obec. Start v 9 hodin.

Spartan Czech Republic. Dvoudenní závod vypukne na Lipně. Sprint 20 překážek na 5 km, Super 25 překážek na 10 km, Kids 10 až 20 překážek na 0,8 až 4,5 km. O tomto víkendu se v Lipně nad Vltavou poběží Spartan, díky kterému se sem sjedou tisíce milovníků adrenalinu a extrémních závodů. K závodu se registrovalo téměř 3500 závodníků. Organizátoři předpokládají, že se na Lipensko, díky tomuto závodu sjede více než 10.000 lidí. Jedná se o běh v kombinaci se zdoláváním různých překážek, kdy se závodníci plazí v bahně, či pod ostnatým drátem, šplhají do výšky či po provaze, nosí pytle s pískem nebo hází oštěpem. Startuje se za jakéhokoliv počasí a terén bývá podle organizátorů velmi náročný. Závod má svá republiková specifika. Jedním z nich je i to, že si přijedou zazávodit handicapované děti.

Krumlovské gymnázium slavilo majáles. Průvod vyrazil od školy a prošel městem až do městského parku.
Sport na všechny způsoby. To bylo hlavní téma letošního krumlovského majálesu

Lesní hřiště Království lesa v Lipně nad Vltavou otevírá po zimní sezóně své brány. Slavnostní otevření 29. dubna je naplánované jako velká oslava pro celou rodinu. Youtuber Tary a jeho parkourový workshop rozproudí krev a předvede nové triky. Kromě toho je připravené divadlo, tvůrčí dílny, diskotéka s lišákem Foxem a nekonečné možnosti hraní, lezení, skákání na hřišti uprostřed šumavského lesa.

Zábava začíná už v 10 hodin dopoledne a naplánovaná je až do 16 hodin. Parkouroví nadšenci a fanoušci Taryho se můžou už teď těšit na workshop, autogramiádu a focení. Workshop pořádně rozproudí krev a všichni si z něj odnesou nějaký nový trik, kterým se budou moct pochlubit kamarádům. Fotka s youtuberem a mágem parkouru se bude určitě také hodit. Na programu slavnostního otevření nechybí ani zábavné divadlo s kejklířem Slávkem, diskotéka s maskotem areálu lišákem Foxem nebo tvůrčí dílničky pro kreativní duše. Menší děti se zabaví i na karnevalu nebo při prohlídce Malé lesní zoo, která je stálou součástí Království lesa. Zvířátka jsou zde umístěna ze záchranné stanice, která se stará o zraněná a handicapovaná zvířata. U nás mají zajištěný bezpečný zvířecí důchod. A která zvířátka u nás děti uvidí? Například veverky, sojku, nebo vzácnou kočku divokou. Ale to není vše. Dlouhou dobu mohou děti strávit ve výběhu přítulných koziček, které mohou nakrmit a klidně se s nimi i vyfotit.

Pro fotbalové nadšence postaví na slavnostním otevření Království lesa svůj stánek i mládežnická akademie SK Dynamo České Budějovice.

Stavba nové protihlukové stěny v Kájově na I/39.
Většina oprav silnic na Krumlovsku vypukne s létem. Budou i úplné uzavírky

Májový jarmark na náměstí Svornosti v Českém Krumlově se koná až do 1.5. vždy od 10 do 18 hodin. Bohatá nabídka tradičních českých pochutin a laskomin, těšit se můžete také na ukázku řemesel i prodej drobných dárků spojených s májem - měsícem lásky. Ukázky řemesel: řezbář, sedlář, tkadlec, kovář, košíkář. Suvenýry a produkty: mýdla, levandule, oblečení, historické sklo, keramika, šperky, výrobky z kůže apod. Něco na zub: gril, staročeské placky, langoše, pečivo, pražené mandle, brambůrky.