Posvícení v Holubově a 10. výročí vysvěcení kaple sv. Anežky České v sobotu . Pohádku pro děti zahraje Divadelní spolek Mareš. Večer bude koncert skupiny St. Johny – hudba 50. a 60. let, Johny Cash, Elvis Presley apod.

20. Setkání heligonkářů v Kájově. V sobotu od 14 hodin se v sále restaurace Konibar koná již dvacátý ročník setkání heligonkářů .Zahrají vám čeští i rakouští heligonkáři. Přijedou dva noví muzikanti. Vstupné je stále 50 korun.

Dozvuky letňáku v kině v Museu Czech Underground v sobotu v Českém Krumlově od 17 hodin. Freestyle, Shat, Pingie s orchestra, David Kozák, Sisus ralsis.

Jindřichohradecké místní dráhy. Ilustrační foto.
Víkendové tipy: Divadelní premiéra, Svatováclavské pouti a slavnosti

Den otevřených dveří v sobotu v Bemagru Malonty, v Meziříčí. Biostatek Bemagro se již od roku 1994 zabývá trvale udržitelným zemědělstvím. Zahrnuje nejen chov skotu a rostlinnou výrobu, ale také péči o krajinu. Součástí biostatku je také vlastní mlékárna.

Celým odpolednem provede kapela Regent. Představí se pojízdná laboratoř Biologického centra Akademie věd ČR, sociální podnik Cider Bohemia a bio kavárna Fér Café.Těšit se můžete také na zábavná stanoviště místních dobrovolných hasičů a mysliveckého spolku. Představí se také organizace Zemědělství žije!, Celostátní síť pro venkov a Ministerstvo životního prostředí.

Aktivity pro děti i dospělé:

Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží pro všechny věkové generace. Bude připraven speciální dojicí trenažér, skákací hrad, fotokoutek, kolo štěstí nebo virtuální realita.

Muzejní noc v Regionálním muzeum v Českém Krumlově. Sobotní Muzejní noc je od 19 do 23 hodin spojena s dernisáží výstavy „Se lvem za svobodu – Československá samostatná obrněná brigáda za II. světové války“. O celovečerní program se postarají kluby vojenské historie.

19:00 dernisáž – slavnostní zahájení

19.30 komentář k vybraným tématům Československé samostatné obrněné brigády – KVH Čeští lvi České Budějovice

20.00 ukázka činnosti posádky objektu lehkého opevnění – KVH Kallich

20.30 komentář k vybraným tématům Československé samostatné obrněné brigády – KVH Čeští lvi, a toto se po půlhodině střídá.

Dětská rybářská soutěž opanuje v neděli rybník v Hubenově. Rybářská soutěž se uskuteční 26.9. od 8.30 hod. na Rožnovském rybníku u Hubenova. Jen pro ty, co se včas zaregistrovali. Pořádá KIC Kaplice.