Tomáš Klus zahraje na lipenské Stezce v korunách stromů. V rámci Letní hudební stezky Lipno zazní oblíbené hity písničkáře, textaře a herce při romantickém západu slunce v korunách stromů. Koncerty začínají vždy ve 20 hodin a trvají minimálně 60 minut. Vstup na Stezku na vybrané koncerty je umožněn od 19 hodin. Každé úterý, tedy v den konání koncertu, je prodloužena nejen otevírací doba Stezky, ale také provoz lanové dráhy Lipno Expres a Stezkabusu. Poslední jízda je ve 23.15 hodin. Přesto, že na Stezku není možné jít s lahví vína nebo kelímkem piva, je možné se předem občerstvit v restauraci Energo.

Letní kino Černá v Pošumaví připravilo pohádku pro děti. V 17 hodin zahraje Divadlo Víti Marčíka Sněhurku a sedm trpaslíků.

Výstava Čtyři desetiletí focení. Fotografický klub zve v úterý 6. 7. od 18.00 hodin do foyeru Městského divadla v Českém Krumlově, Horní ulice č. p. 2. na výstavu (150. v pořadí) jubilanta Ladislava Pouzara (*1961) s názvem "ČTYŘI DESETILETÍ focení". Výstavní kolekce se pokusí rekapitulovat autorova minulá desetiletí skrze optiku fotoaparátů. Výstava potrvá od 2. srpna 2021. Galerie je otevřena denně od 12.00 do 22.00 hodin.