Barokní či rocková hudba, české komedie, tanec, jídlo a zábava, to vše je pro vás v okolí připraveno. Stačí jen vyrazit!

Kaplické hudební léto pokračuje večer na nádvoří před kulturním domem, kde v pátek od 19 hodin můžete poslouchat živou hudbu a užít si taneční večer s Podhorankou. Nebude chybět grilování a kavárna pod širým nebem.

Capella Mariana je komorní vokální soubor, který vystoupí v pátek v 19.30 hodin v Maškarním sále v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Celý koncert je věnovaný vzpomínce na 450. výročí narození italského barokního skladatele Claudia Monteverdiho. Zazní tedy pouze jeho tvorba. Soubor se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních děl raného baroka.

Křemežský víkend je tradiční kulturní akce, dříve známá pod názvem Křemežský veletrh, která začíná v pátek v 18 hodin a potrvá až do neděle. Chybět nebudou trhovci a spousta muziky. Nejenže uslyšíte zpěvačku Věru Martinovou, Jožku Šmukaře, Babouky a Chlapi v sobě, připraveny budou atrakce pro děti, soutěž o nejlepší guláš, orientační běh či divadelní představení. Pro sportovní nadšence je připraven cyklovýlet kolem Kremže.

Trubadúr je operní drama, které je nyní k vidění až do soboty od 21.30 hodin na otáčivém hledišti v Českém Krumlově. V režii Tomáše Studeného zazní v italském originálu v mezinárodním pěveckém obsazení.

Jeřáby táhnou na Jakobínku je prohlídkový program, který malým i velkým návštěvníkům nyní denně nabízí hrad Rožmberk. Zábavnou formou se dozvíte, jak se stavělo ve středověku v souvislosti s probíhající rekonstrukcí věže Jakobínka, jaké nástroje a pomůcky využívali středověcí stavebníci a jakými metodami pracovali. Mnohé z postupů si můžete sami vyzkoušet. Během programu vystoupáte také na Anglickou věž a pro zájemce je k vyzkoušení třeba také kroužková zbroj.

Bezva ženská na krku je česká komedie, která se v pátek od 21.30 hodin promítá venku v rámci Letního promítání za kinem. Děj vypráví o sympatické Elišce, která se rozhodne žít od základů nový život, když ji ve čtyřiceti požádá manžel o rozvod.

Robert Křesťan je zpěvák, který s kapelou Druhá tráva v pátek večer od 19 hodin vystoupí v Hořicích v zastřešeném amfiteátru. Roli předkapely obstará českokrumlovská Parní Wanna.

Instalatér z Buchlovic je film, který se v pátek promítá ve 21.45 hodin v Letním kině Horní Planá. Tato česká komedie vypráví o životě svérázného instalatéra, který je velmi šikovný, ale nepraktický. Nemá auto, jezdí na kole a nepoužívá mobil, a tak za něj vše musí vyřizovat jeho matka.