Letní kino navštivte v klášterní zahradě Český Krumlov. Ve čtvrtek 18.6. je na programu Akumulátor 1. Komedie o Oldovi, který svádí lítý boj mezi přírodními silami a televizí, jež z lidí vysává energii. Režie Jan Svěrák. Vstup zdarma, Za deště se nepromítá. Vedle promítání se můžete těšit i na večerní občerstvení. Sezení je připraveno na lavicích i v trávě. Deky a piknikové koše s sebou! Program letního kina připravil za Filmový klub Český Krumlov Martin Zeman. Produkčně zajišťují kláštery spolu se SUPŠ sv. Anežky České

Harfa a Hlas. Koncert keltských harf zazní v Arše Kaplice. Ve čtvrtek od 18 hodin v rámci řady kaplických čtvrtků vystoupí Kateřina Kůsová a její host Mariana Křiklavová. Na repertoáru budou zhudebněné básně J. Skácela a B. Reynka, jejich vlastní a převzaté písně, lidové písně a mnoho dalšího včetně keltských a irských písní.

Absolventský koncert ZUŠ Český Krumlov se koná ve čtvrtek ve velkém sále klášterů od 18 hodin. Účinkují Eva Kopřivová, Josefína Holcová, Ondřej Šimeček, Tereza Štefková a Barbora Štefková. Vstupné dobrovolné.

Badmintonové exhibiční utkání Čechy vs. Morava se odehraje ve čtvrtek od 16.30 do zhruba 18.30 hodin ve Sportovní hale v Českém Krumlově. Kromě nejlepších hráčů České republiky bude k vidění zápas dvou nejlepších parabadmintonistů. Organizátoři také vyhlásí přeborníky klubu a budou losovat diváky.