Starosta by rád, aby mladí hudebníci ukázali, že má Křemežsko silnou scénu.

„Říkal jsem si, že bychom jim mohli dát prostor na Křemežském veletrhu. Plno lidí vůbec neví, že tady hraje tolik poměrně kvalitních souborů,“ řekl starosta Křemže Josef Troup. Zatím je to ale jenom nápad.

O kvalitě křemežských kapel svědčí i jejich úspěchy daleko za hranicemi regionu. K výrazným zástupcům patří například Cold Cowshed, kteří mají fanoušky po celé republice.

„Máme tady opravdu hodně dobrých kapel, například The Old Four či Dagoth. V Křemži je spousta fanoušků tvrdé muziky. Je tu dobrá základna posluchačů,“ řekl zpěvák Cold Cowshed Martin Matoušek.

Starosta si pochvaluje koncerty, které se konají na Cihelně v osadě Chlum. „Jsou tam opravdu dobré akce. Hodně se tam toho dělá právě pro místní kapely, aby si zahrály. Výborný byl festival Cihelna Vystupovat, který pořádalo českokrumlovské CPDM,“ řekl Troup.

Na mladé muzikanty Křemže nezapomíná. Řeší i věčné problémy se zkušebnami, které odrovnaly už nejednu kapelu. „Jenom v kině nám hrají tři. Snažíme se pomoci najít nějaký vhodný prostor,“ řekl starosta.