„Zatím jediné, co mohu říci konkrétnějšího, je, že v úterý odpoledne se bude ve Slovanském domě konat schůzka koaličních partnerů," sdělil starosta Kaplice Pavel Talíř a lídr vítězné KDU-ČSL, která v komunálních volbách získala pět mandátů. „Také jsem oslovil člověka, kterého bych rád získal pro post místostarosty, dnes odpoledne se s ním chci sejít. Jinak jednání stále probíhají, ale výsledek už dostává jasnější obrysy. Avšak program pro příští období se prolíná přes všechny strany, tak se teď spíš zjišťuje, jestli bude někdo dělat problémy."

Kdy se uskuteční ustavující zastupitelstvo, ještě není jasné. „Teď musíme deset dní čekat, jestli někdo nepodá protest na regulérnost voleb," připomněl Pavel Talíř. „Poté by se do patnácti dnů měla konat ustavující schůze."

Ani další zástupci se nechtějí vyjadřovat více, dokud nebude vše konkrétně domluvené a tak hovoří spíše 
v hádankách. „Jednání se vyvíjejí v souladu s výsledkem voleb," řekl lídr Otevřené radnice Libor Lukš, které získalo tři mandáty.

„Proběhla určitá jednání, abychom zjistili, co kdo zastává, shodli jsme se, jak by to mohlo být, ale budeme jednat i s ostatními. Mluvím tajemně, protože nejsem typ, který říká, jak co bude, když to není definitvně dohodnuto," řekl Libor Lukš. Ale pak přece jenom upřesnil alespoň něco. „Jednoznačně a stoprocentně budeme podporovat starostu Pavla Talíře."
„A byli jsme osloveni s nabídkou na post místostarosty," dodal Libor Lukš.