Zaměstnanci museli totiž celý domov vystěhovat a přestěhovat do prostor svého detašovaného pracoviště v Českém Krumlově. Klienti kaplického domova si v těchto dnech zvykají na nové působiště.

Vedoucí českokrumlovského oddělení Ivana Placerová upřesnila: „Stěhování klientů jsme zahájili 5. dubna. Tomu předcházely měsíce příprav, abychom připravili pro seniory důstojné a vyhovující podmínky pro dočasné bydlení. Všichni zaměstnanci obdivuhodně spojili síly a spolu s profesionální stěhovací službou dokázali klienty přestěhovat během jednoho dne!"
V těchto dnech pracovníci domova přesunují za klienty domova zbývající mobiliář a provozní zázemí.

Místnosti kaplického domova pro seniory v současnosti zejí prázdnotou, pryč je zařízení, jeho obyvatelé a stejně tak zvířecí obyvatelé, kteří seniorům dělali radost. „Ano, přestěhovali jsme za klienty 
i akvárium a klec s morčetem," dodala s úsměvem Ivana Placerová.

Změnit místo svého pobytu nebylo pro mnohé z obyvatel domova právě jednoduché. Provázely je obavy, co je na novém místě čeká.
Ivana Placerová ale ujišťuje, že počáteční nedůvěra kaplických klientů se rychle rozplynula. „Obavy z nového prostředí vystřídaly zvědavost a chuť zabydlet se v novém. Aby stěhování bylo pro seniory co nejméně stresující, snažíme se převést do nového prostředí co nejvíce známých podnětů 
z původního domu."

Na současné budově přibude patro, v objektu vzniknou pokoje, v nichž každý klient bude mít své sociální zázemí, jako toaletu, sprchový kout, svou kuchyňku. V podstatě to budou garsonky – jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje. Interiér bude vybaven různým bezpečnostním zařízením. Moderní zázemí získají rovněž pracovníci domova, lékař, nová bude i kuchyně. A na co se všichni těší – přibude velká terasa.

„Objekt předáme dodavatelské firmě v druhé polovině dubna," řekla ředitelka domova Vladimíra Holczerová a potvrdila, že kapacita domova včetně krumlovského pracoviště je pořád zcela zaplněna. Zájem klientů o bydlení ji vysoko přesahuje, i proto je přestavba nutná.