Ve čtvrtek měl Dušan velký den. Stal se hlavní osobností setkání v kaplickém kině, které pro něho uspořádala střední škola. Svou účastí ho podpořili hokejisté ČEZ Motor České Budějovice a svými výtvarnými díly žáci kaplické základní umělecké školy. A tak se v zaplněném sále konala nejenom vernisáž výstavy, jejíž výtěžek podpoří Dušana, ale také autogramiáda hokejistů.

„Rozhodli jsme se, že zkusíme využít grantový program Nadace VIA, jehož smyslem je, aby mladí lidé pod vedením garanta projektu podpořili svého vrstevníka se zdravotním handicapem uspořádáním benefiční akce," vysvětloval garant projektu a učitel Radek Brůžek. „Spolu se zuškou chceme Dušana podpořit a získat pro něj prostředky z Nadace VIA."

Návštěvníci mohli Dušanovi hned na místě přispět do sbírky nebo zakoupením vystaveného obrazu a navíc si odnést podpis některého z hokejistů či fotografii s nimi.

„S potěšením jsme zjistili, že je tu velké ´motorácké´ doupě," konstatoval Tomáš Kučera, ředitel marketingu ČEZ Motor Č. Budějovice. „Ale i z našich průzkumů víme, že šedesát procent našich fanoušků je mimo krajské město a vážíme si toho. Zúčastňujeme se řady charitativních akcí, snažíme se maximálně vyhovět, rádi podpoříme dobrou věc," ujistil.

Během autogramiády seděl Dušan Bouchal hned vedle hokejistů Dana Růžičky, Ondřeje Bláhy a Martina Heřmana. „Je to tu skvělé," pochvaloval si. „Výborná atmosféra, hráči jsou skvělí. Dostal jsem od nich kartičky, podpisy, plakáty i ročenku letošní sezony. Taťkovi, panu Brůžkovi a všem ostatním moc děkuji. Darovaný příspěvek využiji na pořízení kompenzačních pomůcek, pravděpodobně na nákup lepší ruční zvětšovací lupy."

Dušan ujistil, že je fandou hokeje a o tom, jak prožívá současné mistrovství světa ani nemluvě. „Takže nejsem pořád tak pozitivně naladěný, jak si myslíte. Mívám i jinou tvář. Třeba, když jsem naštvaný, když naši prohrajou. Dnes hrají čtvrtfinále s Finy, to budou nervy. Tak snad postoupíme," doufal ve čtvrtek.

„Na zápasy hokejistů Motoru jezdíme pravidelně," ujistil Dušanův tatínek stejného jména. „Dnešní akce je něco úžasného, myslím, že se povedla. Chtěl bych všem moc poděkovat."

Vybranou finanční částku shromážděnou na akci Nadace VIA zdvojnásobí, a kdoví, možná tento nápad zvítězí ještě i v celostátním kole.

Pak by Dušan získal od nadace další finanční příspěvek.