„Tak snad bude zkolaudováno," konstatovala včera vedoucí městského odboru správy majetku Dagmar Štrbačková. „Jsou tam ještě drobné vady a nedostatky. V pondělí 20. října bude hotové dílo převzato od stavební firmy," doplnila.

V budově kina se dodělávaly a vlastně vytvářely úplně nové prostory pro expozice a upravovalo se předsálí tak, aby se zvětšil prostor pro posezení a současně, aby umožňoval pořádání koncertů a jiných akcí komornějšího rázu.

Současná rekonstrukce kina vyjde na zhruba pět milionů korun. „Je v tom i dostavba budovy a zastřešení terasy, nový přístup, okna a zateplení fasády," připomněla Dagmar Štrbačková. Rovněž už se také rýsuje, jak bude vypadat prostranství před kulturním domem a kinem, které také prodělává výraznou změnu. „Prostranství by mělo být do konce října hotové," informovala Dagmar Štrbačková.

Hotová už je také rekonstrukce informačního centra, i když to při pohledu zvenku na to dvakrát nevypadá. „Dostali jsme totiž dotace na zateplení kulturního domu a infocentrum je jeho součástí. Hotové to ale musí být do konce roku," řekla vedoucí správy majetku.

Tím ale práce na kulturním domě a kině zdaleka neskončí. Zrenovovat je třeba interiér kulturáku a vnějšek vlastního kinosálu. Na to dojde zase v příštím roce.