„Jsme nadšení, že se při tak obrovské akci nevyskytla žádná větší komplikace," řekl Deníku PR specialista města Kaplice Jan Bohdal. Sobotní čtvrtý ročník běhu krampusů si totiž svou velikostí upevnil pozici mezi největšími akcemi na jihu Čech.

K účinkování se přihlásilo celkem šedesát devět skupin, ze kterých pořadatelé nakonec vybrali dvacet devět. Kromě jedné místní byly všechny skupiny zahraniční. Celkem tak městem pobíhaly po určených trasách čtyři stovky démonických stvoření.

„Počet diváků odhadujeme na dvacet tisíc," uvedl Jan Bohdal. Taková návštěvnost s sebou nese i zvýšenou dopravní a bezpečnostní zátěž.
„Včetně krajské a českokrumlovské dopravní policie a policistů z obvodních oddělení na Českokrumlovsku se staralo o zdárné zvládnutí ztížené dopravní situace a bezpečnost celkem třicet našich policistů. Pomáhaly jim i dvě hlídky rakouských kolegů," řekla včera tisková mluvčí Policie ČR Lenka Kozoňová.

Podle jejích informací byla zaznamenána jedna menší dopravní nehoda s lehkým zraněním. Tuto skutečnost nám potvrdil i Jan Bohdal. „Stalo se to na výjezdu z Kaplice směrem na České Budějovice," uvedl.

„Na nějakou dobu policisté museli provizorně usměrnit dopravu do jednoho jízdního pruhu," uvedl dále Jan Bohdal.
Podle jeho slov ani ochranka, která spolupracovala s pořadateli při zajištění bezpečnosti diváků, nezaznamenala žádné potíže, stejně tak jako záchranáři. Pořadatele o tom informoval Lumír Mraček ze Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

Také kapličtí hasiči přispívají do celkově pozitivního obrazu situace zprávou o bezproblémovém průběhu sobotní akce.
„Zvýšili jsme v sobotu stav směny o několik hasičů a uvedli do pohotovosti vyprošťovací vůz pro případ nehod," řekl včera Deníku velitel požární stanice Kaplice Pavel Vejvara. Jediným zásahem byla likvidace následků zmíněné dopravní nehody, která se stala zhruba na úrovni továrny Engel.

Pořadatelé Krampus show Kaplice 2015 připravili pro návštěvníky šest tisíc parkovacích míst. Policie hlídkovala na všech výjezdech, křižovatkách a ve všech úsecích, kde by mohlo dojít ke komplikované dopravní situaci po skončení akce.

Autor: Jan Houska

Více čtěte v pondělním vydání Českokrumlovského deníku.