Na papírech ale už je navržené řešení a nová podoba celého areálu včetně sousedního kina a infocentra. Na posledním zasedání se dostal návrh do rukou zastupitelů.

„Rozvojová komise předložila zastupitelům vizualizaci a projekt na multifunkční kulturní centrum Kaplice," řekl starosta Pavel Talíř. „Kulturní dům má dobu své životnosti pomalu za sebou a je jasné, že rekonstrukce je třeba. Proto zvažujeme, jak ho smysluplně využít a na ty účely adaptovat."

Rekonstrukce se tedy nebude týkat pouze samotné budovy kulturního domu, budou na ni navazovat i úpravy sousedního  kina a infocentra.

„Digitalizace kina byla vnitřní záležitostí, teď se začneme zabývat i budovou tak, aby v ní vznikla důstojná výstavní síň či historická expozice," pokračoval Pavel Talíř.  „Namísto dnešní otevřené rampy a terasy by vznikl přístavek a v něm a části vestibulu kina tím pádem výstavní prostor," popisoval.

Co se týká kulturního domu, v něm by po úpravách nově našla místo i městská knihovna, která by se měla stát moderní mediotékou, jež by čtenářům nepůjčovala pouze klasické knihy, ale zpřístupnila by jim i elektronická média, to znamená čtečky a jiná zařízení, která přinese budoucí vývoj. 

Zastupitelé ale ještě nic neschvalovali, tak se nedají vyloučit změny.

Více čtěte v pátečním vydání Českokrumlovského deníku.