Na sedm stovek návštěvníků mohlo obdivovat masky a převleky na tradičním maškarním plese.

Masek nakonec přišlo sto deset, mezi nejatraktivnější poté porota vybrala mouchy, spermie, černošky, exekutory, amnestované vězně s prezidentem Klausem a bonbóny M&M's.

Právě exekutoři ovládli start celé akce. Téměř na každém rohu byla nalepena nálepka „exekučně zabaveno". Velký počet fanoušků měla i parta vězňů s Václavem Klausem, který o půlnoci při odmaskování pronesl projev o amnestii. Trestanci mu za to poděkovali transparentem s nápisem: „ Vašku díky, tvoji vjezni."

Nelze opomenout na skokana na lyžích ze známé reklamy, který bavil své okolí hláškami, či střihorukého Edwarda. Tato maska vznikla zhruba tři hodiny před zahájením plesu přiznala autorka Hanka z Kaplice.

Hlavní pořadatel Arnošt Kopún byl nadšený velkou účastí a bohatou tombolou: „Jako každý rok je to tu výborný. Nejlepší ples v Kaplici. Jsou zde mladý i starší a s tím souvisí výběr kapely. Kapela MIDI z Tábora hraje zde po třetí. Umí i moderní hity a lidi se baví."

Celkem se na plese hrálo o 635 cen, mezi kterými byl televizor, tablet či automobil na víkend. FK Spartak Kaplice se opět blýskla dobrou zábavou nejen pro místní obyvatele, již nyní se těší na příští rok.

Autor: Petr Skřivánek