Místní organizace ČRS Třeboň pořádala spolu s obecně prospěšnou společností Země lidí, o.p.s., již osmé závody dětí a mládeže s kombinovaným postižením pod názvem „Rybaření bez bariér". Letos se v sobotu 10. září závody poprvé uskutečnily na sportovním rybníku v areálu Pstruhařství ČRS Kaplice za účasti 15 závodníků, které doprovázelo osm odborných asistentů.

Závody se konaly pod záštitou starosty Kaplice. Mladým handicapovaným rybářům při rybolovu pomáhalo šestnáct již dobře známých sportovních rybářů z MO ČRS Třeboň a všichni měli ze setkání po roce radost.

Závody začaly v devět hodin a končily v půl druhé odpoledne. Během přestávky na občerstvení si závodníci opekli na ohýnku buřtíky, pohostinní organizátoři měli připravené i nealko nápoje, kávu a výborné domácí zákusky.

Mladí závodníci – vždy v tandemu se zkušenými profesionály - nachytali během soutěže celkem 126 pstruhů a sivenů. Poháry si vysloužili Vládík Bém za nejvíce nachytaných ryb, Kuba Ungermann za největší ulovenou rybu a Honzík Matys získal cenu fair-play.

Všichni závodníci si domů odvezli jako dárek nachytané a obětavými pracovníky kaplického pstruhařství profesionálně vykuchané ryby, pamětní medaile, balíček sladkostí a vítězové samozřejmě poháry. Každý závodník dostal jako každý ročník tričko s logem závodů. Po vyhlášení výsledků a společném fotografování byli navíc mladí závodníci pozváni spolu s jejich asistenty na oběd, aby tak zakončili úspěšnou akci. I sluníčko se snažilo a na břeh kaplického rybníka poslalo krásný letní den.

A protože jsou rybářské závody pro postižené děti a mládež po všech stránkách velice náročné pro organizátory, velký dík patří všem sponzorům, kteří je nejen finančně podporují a bez jejichž pomoci by tato dnes již tradiční akce neproběhla.

Autor: Karel Koranda, místopředseda JčÚS ČRS