Vypadá to, že se kolem jeho kolébky sešly moderně smýšlející sudičky a rozhodly, že jeho osudem bude snowboardové prkno.

Ladislav Hrstka je již teď členem národní reprezentace a čerstvý mistr České republiky ve slopestylu v kategorii děti.

To znamená, že exceloval ve čtyřech závodech, jež ho vynesly na příčku nejvyšší. „Nejdřív jsem vyhrál Mistrovství ČR v big airu," upřesnil Ladislav Hrstka. „Další závod se konal na Letné v olympijském parku. Tam se jezdilo na zábradlí, to jsem taky vyhrál. Pak na Paprsku na Moravě jsem byl čtvrtý, protože tam mi to moc nejelo. Poslední závod byl ve slopestylu na mistrovství světa v Peci pod Sněžkou, kde jsem byl také první. Celkově jsem to vyhrál."

Láďa totiž závodí na snowboardu a jeho disciplinou je  freestyle. „To jsou skoky a jízda na zábradlích. Ten styl se dělí na víc disciplín: na U rampu, big air, slopestyle. A jelikož tady v Česku moc U ramp není, tak jezdím slopestyle a big air." Vysvětluje: „Slopestyle je kombinace skoků a zábradlí a big air je jenom jeden velký skok."

V české reprezentaci byl nyní prvním rokem.  „Je do ní zařazený jako jediný Čech 
z dětské kategorie do juniorské reprezentace. Čili je tam nejmladší. Ostatní junioři jsou jezdci od 15 let," vysvětlil Láďův otec Ladislav Hrstka starší. „Takže jsem tam nejmladší jako vždycky všude," dodal mladý závodník 
s úsměvem.