Studentky Linh Trinh, Tereza Feslová, Adéla Bršťáková, Žaneta Vaverková a Aneta Schwarzová založily během svého studia na kaplické střední škole podnikatelskou společnost Cup of Joy, která se zaměřuje na design hrnečků dle přání zákazníků. Dívky každému hrnečku vdechnou svou tvorbou osobitost a neotřelou originalitu. Zapojily se i do soutěže TOP LOGO, zaměřenou na vytvoření loga společnosti a natočení promo videa. A úspěch se dostavil. Jak již Českokrumlovský deník informoval, dívky z firmy Cup of Joy zvítezily v krajském kole.

Logo, které vymysleli studenti z KapliceLogo, které vymysleli studentky z KapliceZdroj: Eliška CrhovskáJedná se však o soutěž postupovou, a tak je čekalo další kolo. Společnost Cup of Joy se stala nejen výhercem krajského klání, ale v národním kole se umístila na 3. místě. "Skvělé je, že jsme také získaly zpětnou vazbu na své vytvořené logo a video a můžeme je ještě upravit pro potřeby dalších soutěží," pochvalovala si děvčata.

Nyní se mohou těšit na svou výhru - zájezd do Evropského parlamentu a přijetí na americkém velvyslanectví v Praze.

Pohádka Anděl Páně 2 se natáčela také v Českém Krumlově.
Oblíbenou pohádku Anděl Páně chtějí zneužít podvodníci

"Zároveň ale věřím, že dívky neusnou na vavřínech a společně s dalšími firmami se budou důsledně připravovat na vrcholnou soutěž JA Expo 2022, která se bude konat v Praze 7. 4. 2022," sdělila ředitelka školy Zdeňka Lovčí. "Tam jednotlivé firmy předvedou osobně své výrobky, komunikační dovednosti a znalosti z podnikatelského světa a budou se snažit probojovat mezi stovkou dalších studentských firem na co nejvyšší místo. Držme jim palce, ať vše zvládnou a odnesou si nejen nezapomenutelné zážitky, ale i zkušenosti."

Rovněž v loňském roce vyhrála tuto soutěž v Jihočeském kraji studentská firma z kaplické střední školy. A to studentská firma Coraline. V letošním školním roce působí ve škole tři studentské firmy.