Nově zvolené kaplické zastupitelstvo se zatím nesmí sejít a musí vyčkat na verdikt soudu. Krajský soud v Českých Budějovicích bude totiž dnes rozhodovat, zdali byly kaplické komunální volby platné, či nikoliv.
Jak včera potvrdil dosavadní starosta Pavel Talíř (KDU-ČSL) v poslední den zákonem stanovené lhůty byla skutečně podaná žaloba na platnost voleb. „Žalobu jsem dostali v kopii i na radnici, uvádí se v ní jako důvod, že byly podplacené volby. Zatím se k tomu nemůžu vyjadřovat, více budu vědět zítra po soudním jednání, protože jsme pozváni i jako svědci. Co si o tom celém mám myslet, to nevím," dodal včera Pavel Talíř.

Žalobu podal Ondřej Šanda, který kandidoval za stranu Zelených, nicméně podle dostupných informací ji nepodal za stranu, ale jako fyzická osoba. „Žalobu jsem podal a že volby byly podplacené, to je zřejmé a není to rovná soutěž politických stran," sdělil včera Českokrumlovskému deníku Ondřej Šanda.

V praxi to celé v tuto chvíli pro Kaplici obnáší, že městu velí dosavadní zastupitelé a radní. „Nemůžeme svolat ustavující zastupitelstvo a zvolit nového starostu a místostarostu a členy rady," doplnil včera Pavel Talíř. Soud má na vynesení verdiktu dvacet dní od podání stížnosti.