Pohádkové postavy v životní velikosti spatří od nynějška až do konce roku rodiny s dětmi v kaplickém tajemném sklepení. Najdou tam patnáct pohádkových postav i hodných strašidel díky zapůjčení kostýmů z fundusu Jihočeského divadla.

„Napadlo mě, jako bývalého externistu Jihočeského divadla, že bychom jeho kostýmy mohli využít," řekl Stanislav Trs, ředitel Kulturního a informačního centra v Kaplici, kde byla včera nová výstava zahájena v bývalém pivovaru. „Jsou to krásné kostýmy, které hrály v různých hrách, jako například Don Giovanni na otáčivém hledišti, v Rusalce a jinde. Tak jsme pohádkový zážitek připravili pro děti do předvánočního období."

Každá postava je popsaná a v popisu je skryta i soutěž pro děti o ceny.

Krampus masky se znovu vrátí do galerie na konci ledna, kdy přestávají běhat po městech v Rakousku a jiných zemích. „Pohádkové bytosti jsou ve všech sklepních prostorách i zákoutích a doplňují je také zvířátka zapůjčená ze soukromé sbírky," doplnil Stanislav Trs. „Poslední chodbičku zakončuje cela s ďáblem, který má masku krampuse."

Kapličtí ale již dávno žijí intenzivními přípravami na tradiční prosincový běh několika stovek krampusů centrem města. Chystají další vylepšení kaplické krampus show. A to především, co se týká parkování návštěvníků. Budou připraveny plochy pro zhruba dva tisíce automobilů a cena parkování bude snížena na 50 korun za osobní auto. Deník bude o všem informovat.