Co se přesně stalo, popsal sám Robert Daniel: "Jel jsem ve svém volnu na vodu. Sjížděli jsme Vltavu a u kempu Branná jsem viděl, jak lidé tahají z vody na člun pána a v člunu se pokoušejí ho resuscitovat. Doplaval jsem k nim a vyndal pána z člunu ven na břeh na pevnou podložku. Zjistil jsem, že nedýchá, a proto jsem ihned začal s masáží srdce. Neměl jsem u sebe nic. Naštěstí přišla holčička, která měla telefon. Řekl jsem jí "volej 155". Hovor s operátorkou si pak převzal můj kamarád z mé lodě, který připlaval na mnou. Masíroval jsem přibližně pět minut, další můj kamarád přidržoval muži hlavu v záklonu. Pán jen chrčel, nedýchal, ale přibližně po pěti minutách začal dýchat a reagovat. Pak přijela zdravotnická záchranná služba a přistál i vrtulník. Zdravotníci si muže převzali."

Jiříček přišel na svět v sanitce.
Jiříček to už do porodnice nestihl. Přišel na svět v sanitce

Celá situace byla komplikovaná tím, že zachraňovaný muž i jeho spoluvodáci byli hluchoněmí. Jakákoli komunikace s nimi byla téměř nemožná, natož aby oni sami mohli komunikovat například s linkou 155.

"Robert Daniel je profesionálním hasičem relativně krátce - necelé tři roky. Ale již stihnul prokázat, že záchranářství má v sobě, že dokáže profesionálně pomoci, a to i mimo svoji službu," dodala mluvčí HZS JčK Vendula Matějů.