Z nedaleké restaurace pak přidali hospodští občerstvení a o vánoční zábavu na míle vzdálenou lenošení u plné mísy jídla a televize, bylo postaráno.

Prosté, stručné, jasné. Byť letošní Vánoce rozhodně nebyly o třeskutých mrazech, přece jen, kdo si to zkusí, sundat zimní bundu, kalhoty, spodky, boty a hajdy do jedno, dvoustupňové vody? Jako svůj osobní rekord má Jaroslav Soukup koupání při patnácti stupních pod nulou.

Jaroslav Soukup sportuje celý život a s otužováním začal v podstatě náhodou, když si vždy po tréninku dal nejdříve teplou a pak studenou sprchu. Jednou zjistil, že ona studená má asi jen tři stupně. A to už od venkovní zimní ledové vody není tak daleko. „Osobně si myslím, že je to i v hlavě. Zdravý člověk, pokud přesvědčí sám sebe, že mu to neuškodí, může vlézt do takové vody i netrénovaný. A neomarodí to," dodal Jaroslav Soukup. Vždyť pod kolika lidmi se někdy prolomil v zimě led, vyšplhali se na břeh a neodnesli takový zážitek žádnou nemocí. A jak vzkazují kapličtí otužilci, příští rok se u jezu sejdou zase. A třeba se jich do  vody ponoří ještě víc, než letos, kdy si zimní Malši okusilo osm odvážlivců.