Kdo v úterý využil dne otevřených dveří a přišel se podívat do kulturního domu, mohl vidět nový společenský sál částečně v akci. Ředitel KIC Stanislav Trs návštěvníky provedl a předvedl, co vše umí složitý systém osvětlovací techniky.

„Sál je nyní ve zkušebním provozu,“ řekl starosta Kaplice Pavel Talíř. „Vše je schválené, jenom ještě dolaďujeme některé věci. Akce jsou však nasmlouvané dopředu, tak to dokončujeme na doraz. Navíc úplně jinak se zvuk nese prázdným sálem a jinak sálem plným lidí. Zvukaři tedy ještě musí mnohé vychytat.“

Sál je multifunkční a jeho kapacita se mění podle toho, na jakou akci je připravený. Při divadelní a koncertní úpravě pojme 500 sedících lidí.

Při plesové úpravě 410 míst a při koncertu „na stojáka“ se do sálu vejde více než tisíc lidí. Na to dojde například v listopadu při koncertu Michala Davida.

„Máme tu nové rozvody vody, tepla, elektřiny,“ líčil Stanislav Trs. „Opravenou vzduchotechniku, nový parket. Nové veškeré akustické obklady v sále. Strop je s LED osvětlením, sál může být celý rozsvícený nebo jenom zčásti. Do patra nové schody. Zrekonstruované bary, které se trochu přemístily. Jeden je v rohu vzadu, druhý bar je na balkoně v protilehlém rohu. Nové osvětlení a ozvučení, můžeme postavit jakoukoliv stage a konstrukci.“

Akce je možné zatraktivnit rozmanitými světelnými efekty, na jaké si jen vzpomenete. Při koncertech je možné využívat dým nebo mlhu. "Máme mlhu diskotékovou i profesionální na koncerty," vykládala Stanislav Trs. "Rovněž můžeme využít LED televizi. Chová se jako obrazovka na počítači. Můžeme nastavit jakoukoliv animaci, kterou si dotvoříme. Můžeme tam mít krajinu, cokoliv… Zkrátka měli bychom zvládnout všechno."

První koncertní zkouškou sálu bylo nedělní vystoupení tria Inflagranti a Josefa Vojtka. „Jako další se tu odehraje zřejmě ZUŠ Open, pokud akci nebude přát počasí,“ dodal Stanislav Trs.