Zavřený městský park pálil mnoho občanů Kaplice. „Člověk si tam ani nemůže jít odpočinout, protože je zavřený,“ kroutila hlavou například místní Vlasta Řimnáčová.

Nyní jsou podobná slova minulostí. Park byl ve středu v jednu hodinu odpoledne slavnostně otevřen po náročné revitalizaci za necelých jedenáct milionů korun.

Novou podobu parku si tedy nyní mohou lidé užívat do sytosti. I když, zámek z vrat úplně nespadl. „Park se zamyká na noc, aby byl chráněn proti vandalům,“ řekl starosta Kaplice Ferdinand Jiskra.

„Od 1. dubna do 31. října bude otevřený denně od 7 do 22 hodin a od 1. listopadu do 30. dubna od 7 do 19 hodin,“ upřesnil starosta.

I když v parku vyrostlo nové sociální zařízení, nové chodníky se zámkovou a kamennou dlažbou, hlavním cílem byla úprava zeleně. Zmizelo sice 76 stromů, ale na druhou stranu se vysadilo 215 nových keřů a dřevin.

„Další stromy se zrenovovaly. Důležité také mimo jiné je, že se upravil i rybník. Nejdražší ale byla výstavba nových sociálů,“ řekl místostarosta Josef Kaloš.

Nejčastějším tématem kolem revitalizace parku je jeho samotné oplocení, které je většině obyvatel Kaplice trnem v oku. Starosta však zdůrazňuje, že slouží jako ochrana proti nejrůznějším vandalům. Věří taktéž, že si lidé na novou podobu parku brzy zvyknou.