Výstava fotografií Pavla Radosty začíná v neděli v Galerii KIC Horní Planá. Ke zhlédnutí je každý den od 7.30 do 18 hodin. Výstava má název Jižní Čechy - Perla nepravidelného tvaru. Potrvá do 7. září.

Letní kino Černá v Pošumaví hraje každý den od 21 hodin. V neděli to bude komedie Vážený občan.

Mezinárodní závod v dálkovém plavání, který je součástí kola Českého poháru v dálkovém plavání pořádají vodní záchranáři i v neděli v Dolní Vltavici. Sjeli se tam účastníci světového a evropského poháru, přemožitelé kanálu La Manche a další špičkoví plavci z ČR, a také veřejnost, která má tak možnost prověřit své plavecké dovednosti. Závodů se zúčastní i současní vedoucí českého poháru v dálkovém plavání 2017 Matěj Kozubek a Lenka Štěrbová.

Vodní záchranáři z Čech a Rakouska ve spolupráci se společností Pro-Sport ČK připravili na sobotu a neděli již tradiční akci určenou pro registrované i neregistrované sportovce od dětských až po seniorské kategorie na vzdálenost od 500 m do 10 km. Předpokládaná účast je až 300 plavců v obou dnech.

Registrace závodníků na nedělní závod je do 9.00 hod se startem v 9.20 hod.
Závod se plave o pohár starostky Černá v Pošumaví, pohár Lipenského vodního záchranáře a pohár prezidenta Vodní záchranné služby H. Rakouska. K uskutečnění přispěla finanční podpora programů Jihočeského kraje pro podporu sportu, obce Černá v Pošumaví a dalších partnerů.

Sportovním slavnostem patří celý víkend ve Frymburku. Jejich hlavním jmenovatelem je oslava 70. narozenin fotbalového oddílu frymburského FC Šumava. Program je bohatý.
Program neděle:
fotbalový turnaj přípravek: 5 družstev 9.00 – 13.00 zajišťuje fotbalový oddíl za účasti týmů: Frymburk, Loučovice, Vyšší Brod, Větřní
zápas starých pánů - legend 13.30 – 14.30 zajišťuje fotbalový oddíl, zápas legend nad 60 let
zápas mistrů na počest Václava Mertla 14.30 – 16.00 zajišťuje fotbalový oddíl - frymburští fanoušci a kritici - veteráni nad 50 let