S hostem na Rožmberku. David Vávra, architekt, herec, spisovatel, spoluzakladatel divadla SKLEP a zasvěcený průvodce nejen po „šumných“ městech, bude dnes na hradě Rožmberk od 20 hodin. Povídání s hosty moderuje Luboš Voráček z Českého rozhlasu České Budějovice.

Výroba zvonu sv. Františka pro zámeckou věž v Českém Krumlově ve zvonařství Michala Votruby.
Nový zvon pro krumlovskou zámeckou věž je na světě

Benešovská svatojakubská pouť se koná dnes a zítra v Benešově nad Černou. Sobotní program je na hřišti: 11.00 volejbalový turnaj, 13.00 Memoriál Josefa Chýleho, 17.00 Kolotoč pohádek – divadlo pro děti. Od 20 hodin zábava v pivním stanu, hraje Tabasco.

Závod v dálkovém plavání startuje v Dolní Vltavici. Českokrumlovští a Lipenští vodní záchranáři připravili na sobotu a neděli závod pro registrované i neregistrované sportovce od dětských až po seniorské kategorie na vzdálenost od 500 m do 10 km. Do Dolní Vltavice se sjedou účastníci světového a evropského poháru, přemožitelé kanálu La Manche a další špičkoví plavci z ČR, a také veřejnost. Po celý den je připraveno občerstvení v podobě domácích výrobků. Odpoledne je možné si aktivně vyzkoušet jízdu na seakajaku, raftu, dovednosti poskytnutí první pomoci a mnoho dalšího. Bude také ukázka výcviku mladých vodních záchranářů. Večer obohatí hudební produkce.

Anna K. bavila diváky v korunách stromů.
Nám vzali nebe, zpívala Anna K. v korunách stromů na Lipně

Barokní noc Festivalu Komorní hudby Český Krumlov začne v 19.30 hodin. Barokní noc na zámku Český Krumlov je historicky věrná obdoba zámeckých slavností. Vrcholem je opera v zámeckém Barokním divadle, v jejímž závěru se přechází do zámecké zahrady, kde večer uzavírá dobový program a stylový barokní ohňostroj.

Křemežský víkend pokračuje dnes i v neděli ve Křemži. Sobotní hudební program ve stanu:
10:00 – 14:00 K – CLUB; 15:00 – 17:00 Jožka Šmukař; 18:00 – 19:30 Karel Kahovec; 20:30 – 01:00 Chlapi v sobě. Doprovodný program: Divadelní představení pro děti 11:00 Teátr Pavla Šmída – Hra na hledanou; 14:00 Koňmo divadelní společnost – Vyprávění starého vlka; Zahrádkářská poradna ČZS, prodej výpěstků; Starostův STREET FOOD od 14 hodin; Soutěž o nejlepší guláš a nejlepší chléb. Dále tradiční trh, pouťové atrakce, sportovní a dovednostní soutěže a hry, výtvarné dílny pro děti, stolní tenis pro všechny, výměnný stánek s knihami, soutěže v pečení a vaření.

Krumlov Unplugedd. Tradiční každoroční fesťáček – hudba, blues, rock – se koná v Clubu Museum Czech underground v Českém Krumlově na Chvalšinské od 17 hodin.

Kaplické hudební léto – Rockband. V sobotu 24. července od 20 hodin začne vystoupení kapely Rock band před Kulturním domem v Kaplici. Občerstvení zajišťuje Kinokavárna. Vstup 100,- Kč.

Divadlo v klášteře Zlatá Koruna. Ve 20 hodin začne divadelní představení Český koloniál. Hraje divadlo Spektákl, které tvoří čerství absolventi DAMU či JAMU. Prodej vstupenek na místě před představením.

Pouť ve Světlíku. Od 20 hodin na obecním sále zábava hraje kapela Corso vstup 100,- (vstup dle aktuálních covidových nařízení vlády). Pro děti pouťové atrakce a od 11-15 hod cukrová vata.