Dětský den pořádá v sobotu obec Přední Výtoň spolu s místními hasiči. A to od 14 hodin. Sraz je na dětském hřišti u požární zbrojnice. Děti čeká vyznačená stezka s úkoly, zábavou, soutěžemi a zážitky. Občerstvení nebude chybět.

Na prohlídku věže Jakobínka zve v sobotu své obyvatele město Rožmberk nad Vltavou spolu s Národním památkovým ústavem. Vstup je zdarma, ale platí to jen pro Rožmberské. Časy prohlídek jsou v 11 a 13 hodin.

Zahopsat si na nové nafukovací trampolíně zve v sobotu po celý den děti Camping Fox, bývalý motorest na Chvalšinské v Českém Krumlově. Vstup je zdarma a děti dostanou dobrotu.

Netradiční společný piknik se koná v sobotu od 14 hodin v parku u vily v Loučovicích. Jelikož se nemohl uskutečnit pohádkový les pro děti, uspořádala obec společné odpolední setkání jen tak. Spatříte přitom parkur show s workshopem, psí sporty, jako třeba tanec se psem. Dále budou k dispozici lezecká stěna, hasičská technika, malování na obličej a hrát bude kapela Gin Fis. Na zemi budou ležet koberce a o občerstvení se postará restaurace Sparta.

Víkend otevřených zahrad se koná v Č. Krumlově. Navštívit můžete zahrady klášterní, vinici na zámku a U domku Egona Schieleho a také zahrady Fotoateliéru Seidel. Na vinících budou navíc degustace vín. V klášteře pak zahradní hra a stavba hmyzího hotelu.