Setkání a připomenutí 17. listopadu se koná od 18 do 19 hodin na krumlovském náměstí Svornosti. Můžete se s ostatními sejít a zavzpomínat na události minulé, probrat přítomnost, zapálit svíčku… organizuje Martina Kelbichová.

Hořící srdce na Křížové hoře vzplane v sobotu. Českokrumlovští skauti z oddílu Pod Kletí opět zažehnou světla ve tvaru srdce při příležitosti uplynutí 29 let od obnovy demokracie a skautingu v České republice. Hořící srdce na úbočí Křížového hory můžete pozorovat například od bočního vchodu k otáčivému hledišti, z louky pod Vyšenskými kopci, z Rybářské ulice u jezu, z terasy kostela sv. Víta, z Plášťového mostu a hradeb 5. nádvoří, od hotelu Vyšehrad.

Bubu bu, představení pro děti, zahraje Divadelní spolek Piki Volyně v brložském kině v 15 hodin.

Řemesla na klášterním dvoře si můžete vyzkoušet v sobotu v Českém Krumlově. Získejte dovednosti hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, valchářky či sklářky! Řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen. 10.00-18.00 hodin, Klášterní dvůr, Řemeslná ulička. Platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč.

Andělské tvoření pro malé i velké se koná v sobotu po celý den v českokrumlovských klášterech.

Připravte se na Andělský průvod, který bude procházet městem v pátek 7. 12. večer a přijďte si vyrobit do klášterů andělské kostýmy, křídla, svatozáře, čelenky s hvězdou či lampiony! Na kostým si přineste bílou látku (postačuje prostěradlo) a ozdoby na pošití. Těšit se můžete také na výrobu nejrůznějších vánočních dárečků! 10.00–17.00 hod, Velký sál a Seminární místnosti, platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč.

Komentované prohlídky spojovací chodbou mezi klášterem a kostelem, Horním hradem a a zámeckou zahradou můžete zažít v sobotu v Českém Krumlově. Cílem sváteční prohlídky je představení nejdelší šlechtické spojovací chodby v Evropě. Jednotlivými částmi prohlídky vás provedou Kateřina Slavíková, Ivo Janoušek, Ladislav Vokatý a Milan Antoš. Začátky prohlídek jsou v 10.00, 11.00, 13.00, 14.00 hodin, Tramín, omezená kapacita, vstup 300 Kč, možnost rezervace v Návštěvnickém centru. Akce se koná ve spolupráci se Správou Státního hradu a zámku Český Krumlov.

Na Dolovnou zvou v sobotu sportovní rybáři v Horní Plané. Dolovná se koná v sále KIC od 18 hodin. ČRS MO Horní Planá zve všechny rybáře, rybářky se svou rodinou a jejich přáteli. Vstupné 120,- Kč

Charitativní sobota pro Nelinku se koná ve Velešíně Již popáté můžeme společně pomáhat. Tento rok poputuje výtěžek pro Nelinku na pokrytí nákladů rehabilitačního pobytu. Pomoci můžete nákupem na charitativním bazárku od 9 do 17 hodin v zasedací místnosti velešínského kina. Součástí charitativní soboty bude i pohádka Liduščina divadla „Princezna koloběžka“, sál kina od 16 hodin, vstupné 50,- Kč.

ŠIRÁK Country Dance Club zve na Country bál. Koná se v sobotu od 19.30 hodin v Kulturním domě ve Včelné, Hraje Kvintet Písek.

Helena Vondráčková vystoupí v sobotu od 19 h na Jízdárně v Českém Krumlově. Zámeckou jízdárnu tak rozezní písně Heleny Vondráčkové v rámci česko-slovenského turné, které naše popová legenda nazvala Helena DNES. Jako hosté na turné vystupují i Monika Absolonová a Tap Academy Prague.