LETNÍ ŘEMESLNÉ DÍLNY „U STIFTERŮ“: Ve středu je od 14 od 17 hodin na programu mokré plstění ovčí vlny, výroba mýdla. Příště 9.8. - Pyrografie, výroba mýdla
23.8. - Tkaní na hřebenových a náramkových stavech, karetkách a rámech, výroba mýdla.

KIC města Velešín zve ve středu od 18 hodin pod radnici u Jakuba na kočovné divadlo s pohádkou O červené karkulce pro děti i dospělé aneb Utekl nám vlk.

Hrad Rožmberk nabízí koncert účastníků Mezinárodních letních hudebních kurzů od 19 do 20 hodin. Mezinárodní letní hudební kurzy jsou jedinečný projekt, který umožňuje amatérům a začínajícím profesionálům prázdninové setkání s hudbou. Pořadatelem je společnost ARS IUVENUM o. p. s. , která vznikla v roce 2008 jako obecně prospěšná společnost z iniciativy rodičů dětí věnujících se ve svém volném čase hudbě, výtvarné výchově a dalším uměleckým činnostem.

Ukázková plavba dříví se koná ve středu v oblasti křížení s potokem Pestřice / Rothbach na česko-rakouských hranicích. Setkání s tradicí na Schwarzeberském plavebním kanálu se uskuteční ve Zvonkové – Sonnenwaldu. Ve 13.30 hodin hraje hornorakouská lidová muzika, ve 14.30 ukázka plavení dříví, Plavení dříví se bude konat v rámci přeshraničního projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu ve spolupráci zapsaného spolku Libín-S Prachatice a rakouské organizace cestovního ruchu Tourismusverband Böhmerwald.

Letní kino Černá v Pošumaví hraje každý den od 21 hodin. Animovaný, dabovaný rodinný film Mimi šéf.