Městskou vlajku si mnozí pletou s vlajkou Ukrajiny, a tak se nabízí, že si ji neznalí pachatelé spletli. Možné je i to, že jejich cílem nebyla ani vlajka Písku, ani Ukrajiny, že se jen rozhodli ničit. Další podobná událost se totiž stala o den dříve u památníku setkání spojeneckých armád nedaleko píseckého hřebčince. Jak informoval místostarosta Písku Josef Soumar, zde neznámý pachatel ukradl českou vlajku a strhl a zničil sovětskou vlajku. „Možná se v dnešní době sovětská vlajka nemusí někomu líbit, ale historie se má ctít. Stejně tak nechápu ničení modrožluté vlajky. I kdyby byla opravdu ukrajinská, což nebyla, není to přeci důvod ji strhávat,“ podotkl s neskrývaným rozhořčením.

Vlajka města Písku.Vlajka města Písku.Zdroj: město PísekO stržené vlajce města u Masarykovy školy se místostarosta dozvěděl od obyvatele Písku v pondělí ráno. Obě poničená pietní místa dal spolu s pracovníky městských služeb včas do pořádku, aby se u nich mohly uskutečnit chystané pietní akty. Zda bude město vandalství řešit s policií, je zatím v jednání.

Podoba písecké a ukrajinské vlajky leží už dlouho mnohým obyvatelům města v žaludku. Josef Soumar přiznává, že na radnici míří mnoho připomínek a dotazů týkajících se vzhledu vlajky města. Někteří požadují její změnu, jiní z neznalosti vyzývají město, aby stáhlo vlajku Ukrajiny, která je však vlajkou Písku. „Podobu vlajky rozhodně měnit neplánujeme. Stačilo by, kdyby se lidé více zajímali o to, jak opravdu vypadá vlajka našeho města,“ uvedl místostarosta.

Na policejních snímcích je vidět obsah trezoru i zabavené věci.
Dealer míchal pervitin s kloubní výživou. Zásahovka mu podnikání ukončila

Vlajku města pro Písek navrhl August Sedláček roku 1901. Tvoří ji horní žlutý a dolní modrý pruh. Pokud vlajka visí svisle, je žlutý pruh vlevo a modrý vpravo. Vlajka Ukrajiny má pruhy obráceně. Kromě toho je na písecké vlajce použita tmavě modrá barva, na ukrajinské světle modrá. To ovšem většinou není na první pohled poznat.