„Pravdou je, že hlavním důvodem toho, že i v deštivém počasí jsou lidé na vodě, je fakt, že to mají dopředu naplánované. Jedou pak za každou cenu."

Otázkou pak je, jak naložit s volným časem, když člověk není zrovna na vodě a počasí poflakování v kempu příliš nefandí. Není žádnou výjimkou, že lidé chodí za provozovateli kempů pro radu, kam mohou vyrazit na výlet.

„Nejvíce jim samozřejmě doporučujeme návštěvu Českého Krumlova. Právě sem jezdí nejčastěji," řekl František Majer z Kempu Viking, který se nachází nedaleko Větřní.

Největším magnetem je pak českokrumlovský hrad a zámek, lákavé jsou například ale i grafitové doly. „Momentálně je určitě hodně lákavá i stezka v korunách stromů v Lipně nad Vltavou," dodal David Zahradník.

O to, jak využít dovolenkový čas, když počasí letním radovánkám zrovna nepřeje, se v těchto dnech zajímají i klienti českokrumlovských penzionů Na Ostrově, Villa Johanna a Svatý Hubertus.

„Mimo pondělí jim doporučujeme hlavně návštěvu památkových objektů," sdělila včera Helena Plachtová, jednatelka společnosti, která zmíněné penziony provozuje.

Výletníkům v penzionech nabízejí zejména turistické cíle, které jsou z Krumlova vzdálené maximálně hodinu cesty automobilem. „V první řadě samozřejmě doporučujeme českokrumlovský hrad a zámek, odkazujeme ale také na kláštery ve Vyšším Brodě a Zlaté Koruně nebo hlubocký zámek," vyjmenovala Helena Plachtová.

S tím, že by někteří turisté rušili rezervované ubytování kvůli nepříznivému počasí, se v českokrumlovských penzionech prozatím nesetkali. „Je pravdou, že se to mohlo stát,  ale při stornování objednávky lidé tento důvod zatím nikdy neuvedli," podotkla Helena Plachtová.

Pevnou střechu nad hlavou podle ní hledají v Českém Krumlově i někteří turisté, ubytovaní v kempech na Lipensku. „Přespí tady třeba jen jednu noc, hlavně v případě, že mají koupené lístky na nějakou kulturní akci, která se v Krumlově koná," vysvětlila.