Výtvarně nadaní lidé z celého Českokrumlovska mají nyní šanci popustit uzdu své fantazii a zkusit vytvořit pro svoji radost i užitek jiných nové logo pro nízkoprahové volnočasové zařízení Bouda.

Tuto veřejnou výtvarnou soutěž vyhlásilo Centrum pro pomoc dětem a mládeži, pod jehož křídla Bouda v Českém Krumlově spadá.

„Nějaká konkrétní omezení nebo zadání nemáme,“ řekl Ladislav Michalík, pracovník Boudy. „Snad bychom jen požadovali, aby součástí návrhu bylo sousloví Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež,“ dodal.

Ale ani to není podmínkou, protože tento text se dá k výtvarnému pojednání Boudy přidat dodatečně.

Podobně je to i se samotným výtvarným návrhem. V ideálním případě ho přivítají digitálně zpracovaný v nějakém grafickém počítačovém programu, ale pokud někdo doručí i třeba jen kresby či malby na papíře, žádný problém.

Své výtvory by měli výtvarníci každého věku dodat do patnáctého dubna přímo do Boudy. Vítěz má v případě výhry šanci na odměnu v podobě dvou vstupenek do multikina.

Porota o vítězném logu rozhodne do konce dubna, a to pak bude prezentováno jak na internetových stránkách klubu, tak i na nadcházejících akcích. Těch chystají pracovníci Boudy několik.

Festivaly budou

Projekt Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bouda je podle provozovatelů finančně podpořen evropským sociálním fondem z operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost. Jak sami dodávají, na granty měli letos štěstí i od města Český Krumlov nebo od Jihočeského kraje.

„Díky tomu můžeme přichystat jubilejní pátý ročník hudebního festivalu Cihelny v Chlumu u Křemže a druhý ročník kulturního festivalu, který během léta pořádáme v Červeném Dvoře,“ doplnil Ladislav Michalík.

Na konci dubna se v českokrumlovské Boudě opět rozjede další ročník výtvarné akce Sochy a děti.