Měsíc březen už totiž není měsícem internetu, nýbrž měsícem čtenářů. Co ale zůstalo nezměněno, je bohatý program, který si knihovny pro své fanoušky přichystaly.

V Českém Krumlově výčet akcí odstartuje ve středu 10. března svojí přednáškou Kde končí medicína a začíná šarlatánství místní Alexandr Jegorov.

„Naplánovali jsme si akce jak pro děti, tak i pro dospělé, takže by si každý mohl nalézt něco svého,“ řekla ředitelka českokrumlovské knihovny Karla Votřelová.

Po pár letech se v Českém Krumlově také naváže na instruktáže pro začátečníky objevující taje počítačového světa.

„Budou to instruktáže na vlastní téma zájemců. Někdo je úplný začátečník, takže chce poznat základní funkce. Někdo si chce zase zařídit mailovou adresu. Dříve jsme takovou akci dělávali, ale zájem utichl. Dalo se to však čekat. Dnes už lidé s internetem převážně umí, což je dobře,“ řekla Votřelová.

Jak ale ředitelka zmínila, kdo má s počítačem nějaké trable, může si do knihovny zajít pro radu kdykoliv. „Samozřejmě jsme ochotni pomoci.“

Změnu zaměření měsíce březen Karla Votřelová vítá. „Jsem za to ráda. Naše generace byla zvyklá na měsíc knihy. Ten vydržel poměrně dlouho. Pak přišel měsíc internetu, protože bylo nutné, aby se s ním lidé naučili pracovat. Smysl to určitě mělo. Aby to ale nebylo pořád stejné, přichází tento rok poprvé měsíc čtenářů.“