Jak tvrdí zpěvák a producent koncertu Martin France v jedné osobě, jejich cílem je vždy lidi stmelovat, aby se zde potkali staří známí, ale poznali se i noví známí, dali si spolu víno nebo panáka, na dvě hodiny udělali „delete“ mozku a zazpívali si nebo si zatancovali.

Vyhlášení ankety Policista roku 2023 na Pražském hradě. Ocenění za Čin roku získali npor. Jaroslav Vaněček (vpravo) a prap. Jaroslav Jiroušek (uprostřed) z obv. odd. Větřní a pprap. Jakub Cifreund ze skupiny základních kynologických činností ÚO Č. Krumlov
Policisti z Větřní dostali na Hradě ocenění. Nasadili životy při požáru

Nápad na uspořádání Minikoncertu vznikl v loňském roce, kdy se zde byl zpěvák a producent koncertu Martin France podívat v tomto romantickém koutě jihočeského kraje a v resortu, jehož historie sahá až do roku 1756. Slovo dalo slovo a po obhlídkách s resort managerkou Martinou Ostrýžovou se určilo datum improvizovaného koncertu a také místo, kde bude zároveň i improvizované podium se zvukem. A tak jsou jak účinkující, tak místní ubytovaní a svévolně příchozí zvědaví, kolik lidí na koncert ve finále vlastně dorazí.

Jak na Bližší Lhotu? Po silnici přes Novou Pec nebo převozem z Horní Plané, který jezdí vždy v půl. Poslední odjezd je v 19.30.

Projekt, který je pro všechny diváky zcela zdarma, dorazí podpořit například rocková zpěvačka Marcela Březinová, která si zahrála třeba i v muzikálu Pudr a benzín. Na akci dorazí i herec, zpěvák, básník a producent v jedné osobě Petr H. Batěk. Po delší době se na projektu agentury Martin Production objeví i další rocková dračice, která se též objevila například v legendárním muzikálu Vlasy a tou je Ina Urbanová, kterou si v jejích pěveckých začátcích můžete pamatovat i třeba v dnes už legendárním TV pořadu „Sejdeme se na Výsluní“ nebo z pěveckého popového tria Saturnin s jejich nesmrtelným hitem „Na kytaru kluci v parku hrají“. A jako čtvrtý z účinkujících uváděných na plakátu zazpívá i Martin France.

Kruhový objezd pod nemocnicí v Českém Krumlově.
Uzavírky na Krumlovsku. Hlavní špunt, rondel v Krumlově, bude hotov o měsíc dřív

No a jako překvapením večera pro diváky zazpívá také kytarový písničkář převážně vlastních písní Jan Vytásek, jemuž jeho první CD Lost And Found - Ztracený a znovunalezený křtili například leader hudební skupiny Olympic Petr Janda, osobní asistent Fredieho Mercuryho skupiny Queen Peter Freestone nebo herečka Jitka Asterová.