V letošním ročníku celkové pořadí ovládla dvojice Radim Bína (47 let) a Miroslav Kelner (51), všestranných sportovců a sousedů z Vrábče na Budějovicku. Druhého jmenovaného ovšem příznivci sportu na Krumlovsku pamatují nejdříve jako dlouholetou fotbalovou oporu zlatokorunského SK či v poslední době jako cyklistu českokrumlovského oddílu Dům barev, který i s pěti křížky na krku obráží řadu závodů a je častým pokořitelem alpských soutěsek.

Závod Hanman, pořádaný českobudějovickým Hanace outdoor clubem, se skládá ze tří disciplín, a to dvanáctikilometrové jízdy na kanoi, čtyřkilometrového běhu a jízdy na kole na trati dlouhé 27 kilometrů. Soutěží dvojice musí společně absolvovat celou trasu a dohromady v co nejrychlejším čase dorazit do cíle. To se letos na tratích v okolí Spolí na Krumlovsku právě matadorům Bínovi s Kelnerem povedlo. Už loni ve veteránské kategorii nenašli sobě rovné a v celkovém pořadí brali stříbro.

„Já jsem tento závod jel už několikrát a nejlepším mým výsledkem ještě do loňska bylo druhé místo v kategorii. Celkově jsme byli s partnerem nejlépe sedmí, ale už loni se to s Radimem zlomilo. Radim je biker a vodák tělem i duší. Navíc je to i můj soused, tak jsem ho oslovil, rychle jsme se domluvili a hned napoprvé z toho bylo celkové druhé místo,“ vrací se k prvnímu společnému startu Miroslav Kelner.

Letos se pak Bína s Kelnerem s nástrahami náročného závodu, do kterého odstartovalo 65 dvojic, popasovali ještě lépe.

„Při letošním jubilejním desátém ročníku byla nová a ještě těžší trasa, což nám vyhovovalo. Po kanoi jsme měli ztrátu na čelo pět minut a byli průběžně sedmí. Běh jsme potom zvládli jako jedenáctí, a to nás nechávalo ve hře o medaile. Na kolo jsme vyráželi se ztrátou šesti minut. Už po dvou kilometrech jsme se ale dostali na třetí místo, za dalších sedm kilometrů jsme předjeli i druhé v pořadí. Vedoucí dvojice byla daleko, ale pořád jsme věřili, že se s tím ještě dá na těžké trati něco udělat. Na podmáčeném terénu v lesích jsme zvládli převýšení osm set padesát metrů a u Silničních Domků už bylo první místo na dohled. Šest kilometrů před cílem jsme ztrátu sjeli a konec jsme si už nenechali vzít,“ okomentoval průběh závodu Miroslav Kelner, který s Radimem Bínou absolvoval celý závod v čase 3 hodiny a 10 minut a druhé v pořadí nechali za sebou o 3 minuty.

Za zmínku rozhodně stojí, že zlatá dvojice startující pod názvem Kocouři z Kocourova se musela na trati popasovat i s celou řadou věkově výrazně mladších protivníků…

„Na začátku pro malý počet dvojic zrušili naší původní kategorii, takže jsme bojovali s klukama, kterým bylo mezi třiceti a čtyřiceti,“ vysvětluje Kelner, jenž se svým spolubojovníkem zvedl nad hlavu více než šestikilogramový skleněný pohár pro celkové vítěze.

„Trofej je putovní a máme pohár v držení až do příštího ročníku. Za rok se pokusíme o obhajobu!“ uzavírá Miroslav Kelner.