Koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Dej Bůh štěstí tomu domu a Pásli ovce Valaši si na českokrumlovském náměstí Svornosti společně se členy smíšeného pěveckého sboru Perchta i kapel Kapka a Lakomá Barka zazpívala asi stovka lidí.

Až z Vyššího Brodu si přijela zanotovat paní Dana. "V novinách jsem si přečetla, že se akce koná. Ta myšlenka se mi zalíbila, a tak jsem přijela autobusem," řekla a ještě před samotným zpíváním se zahřála kelímkem svařeného vína. "Rozhodovala jsem se, jestli vyrazit do Loučovic, kde se také zpívalo, anebo do Krumlova. Nakonec jsem zvolila Krumlov. Řekla jsem si, že tu bude lepší atmosféra," doplnila paní Dana.

Dorazila také Petra Ziburová z Českého Krumlova. "Loňský první ročník mi utekl. A když se letos koledy zpívají i v Krumlově, nechtěla jsem si to nechat ujít," odpověděla na otázku, co ji na českokrumlovské náměstí přivedlo. Vzápětí zašmátrala v kabelce, aby vytáhla zpěvník, který vyšel v příloze Českokrumlovského deníku. "Koledy umím, ale říkala jsem si, že ho pro jistotu přibalím s sebou," poznamenala Petra Ziburová.

Koledy si zazpíval také starosta Českého Krumlova Dalibor Carda. "Nápad spojit podobným způsobem celé Česko se mi moc líbí, a tak jsem dorazil. Jsem rád, že jsem se na náměstí potkal s lidmi, kteří mají v tomto směru stejné smýšlení jako já," poznamenal.

Koledy ovšem nezněly jen na českokrumlovském náměstí, kde akci společně s Českokrumlovským deníkem zorganizovalo Městské divadlo Č. Krumlov. Zazpívali si je lidé i na mnoha náměstích prakticky v každém českém okrese. V našem regionu zpívali kromě Českokrumlovských také obyvatelé Loučovic, kde se do organizování úspěšné akce zapojili spolu s Deníkem představitelé obce. Pěvecké snažení Loučovických podpořili žáci místní základní školy sdružení do pěveckého sboru Slavíček.

Zpívali i lidé na dalším místě Českokrumlovska. Zprávu o tom nám podalo občanské sdružení Spolek pro záchranu kostela v Klení u Benešova nad Černou, jehož členové si zazpívali v zimní zahradě domu č. 22 v Klení.

Obdobným způsobem si koledy mohli lidé zanotovat i doma, a to jak v Česku, tak i v zahraničí. Umožnilo jim to Rádio Impuls, v jehož vysílání koledy také zazněly.

Podrobnosti o zpívání koled v Českém Krumlově a Loučovicích přinese čtvrteční a páteční tištěné vydání Českokrumlovského deníku.