Spolek Zubčice se baví uspořádal rybářské závody pro dospělé, které nazval Zubčický pytlák. Rybáři zaujali přidělená místa na břehu rybníka Tyfus před sedmou hodinou ráno. Soutěž měla tradičně dvě kola, v nichž si rybáři své pozice vyměnili.

Před polednem se jako nejúspěšnější jevil Tomáš Chmel z Českých Budějovic, který vytáhl tři kapry. „Měli míry 45, 40 a 55centimetrů,“ řekl. „Opakuji svoji úspěšnou metodu, a funguje to. Kapři zabrali na červíky. To je taková univerzální nástraha. Na ty bere všechno.“

Jinak se ten den ryby o nástrahy na háčkách moc nepraly. Ale jak ujistil organizátor Lukáš Neubauer, ryby v rybníce byly. „Jednak tu ryby už byly, ale nasypali jsme sem během dvou měsíců před závody malou násadu kapra a větší kapry,“ ujistil. „Rybářské závody pořádáme podruhé, loni to ale byly jenom dětské závody. Letos kromě těchto závodů pro dospělé plánujeme ještě dvoje závody pro děti. Jedny z nich budou se stanovačkou. Takže to nebude jen o rybařině, ale také o lukostřelbě, střelbě ze vzduchovky, hraní fotbalu a děti budou vařit i guláš,“ naznačil Lukáš Neubauer.