Českokrumlovský rozvojový fond (ČKRF), který městu spravuje nemovitosti, se již domlouvá a jedná s novým vybraným nájemcem o úpravách prostor prodejny a jejím znovuotevření.

„Osud prodejny se vyvíjí dobře,“ ujistil v úterý jednatel ČKRF Miroslav Reitinger. „Zrovna dnes mají kolegové setkání s novými nájemci, kde již řeší detaily určitých stavebních úprav, které souvisí s novým uspořádáním prodejny.“ V prodejně má chuť zahájit provoz firma zaměřená na bioprodukty a zdravou výživu. „Tady se ale chtějí pustit do tradičního sortimentu potravin. Doplní prodejnu minipekárnou, bude možné dát si tam kafe a něco k tomu. Bude to kombinace prodejny potravin a občerstvení s posezením, která má na tomto místě smysl a možná daleko větší šanci přežít než klasické potraviny. Což život ukázal, kdy i přes naši maximální snahu vyjít nájemci vstříc poskytnutím slev se to nepovedlo.“

Rodina a Jihočeši se rozloučili s 99letým českokrumlovským legendárním heligonkářem Janem Komendou 14. února 2022 v obřadní síni v Českém Krumlově.
Jihočeši se rozloučili s Janem Komendou, muzikantem, který rozdával radost

Prodejna pravděpodobně ponese název Koloniál u zámku. Noví nájemci by prodejnu rádi otevřeli během dubna. „Pevně doufáme, že během dubna nebo května budou všechny přípravné práce dokončeny a prodejna vstoupí do zkušebního gastroprovozu. Myslím ale, vzhledem k současné velmi komplikované situaci ve stavebnictví, že když otevře v květnu, budeme rádi,“ je realistou Miroslav Reitinger.

Kaplická Jednota, která zdejší prodejnu provozovala více než dvacet let, ji musela uzavřít zejména kvůli negativnímu dopadu proticovidových opatření na návštěvnost města. Prodejna se nachází v objektu města, které mělo jednoznačně zájem zde prodejnu potravin zachovat. Proto ji nabídlo k pronájmu pouze za účelem provozování prodejny potravin nebo tzv. smíšeného zboží s určitým podílem drogerie či domácích potřeb. Podíl potravinového sortimentu ale musel být více než šedesátiprocentní.