Zuzana Gabajová„Nevíte, co se tu bude dít?“ neslo se malým sídlištěm. Nevědělo se. Tipovalo se, že se tam bude něco kopat. Po pár dnech ale přišel šok: čtyři kontejnery na tříděný odpad. „To si z nás dělají srandu! Napřed se nadává, že tu není kde parkovat, a teď nám to tu zastaví popelnicemi – a navíc nám je strčí přímo pod okna?“ čílila se jedna obyvatelka, kterou nečekaný výhled z balkónu zděsil. „A ten puch a nepořádek, co tu bude!“ přidala se druhá.

Jiní přesun popelnic od nedaleké kotelny uvítali. „Já jsem ráda, špatně chodím, a jak stály na tom vysokém panelu, párkrát jsem se tam málem přizabila,“ namítla jejich sousedka.

„Zvony“ od kotelny město odvezlo, protože dosloužily, a přivezlo kontejnery nové, na kolečkách. „Ty ale nemůžou stát z kopce, protože by nám je první opilec pustil do Jelenky,“ vysvětlila Vlasta Horáková, šéfka odboru životního prostředí. „V ulici stojí dočasně, než se udělá trvalé stanoviště u kotelny.“ Takže se vlastně nic neděje. Popelnice budou tam, kde na ně jsou lidé zvyklí, jen musí chvíli vydržet. Město jim ale mohlo ušetřit nervy. Stačil papír se vzkazem „Neděste se, vydržte, budete to tu mít hezčí!“ a lidé se mohli od začátku těšit, a ne nadávat.