Zuzana GabajováZdroj: DeníkNěkteří z města prchli, jiní si slavnosti užili. Ti, co neholdují kostýmům (a nemohli do města zadarmo), si museli pro zlevněné vstupenky dojít předem na náměstí, u brány se na prokazování bydliště pomocí občanky nehraje. Stejné to měli ti, co potřebovali domů dojet autem. Kdo nesplnil nařízení, měl smůlu.

U zavřené brány na Benešově mostě se v pátek po poledni rozčílilo pěkných pár šoférů, kteří „jen“ chtěli jet domů. „Ale já tu bydlím! Koukejte, mám na autě parkovací kartu!“ přesvědčovala pořadatele s občankou v ruce jedna řidička. Ten byl ale neoblomný. „Nemáte vytištěné speciální povolení, mohli jste si ho vyzvednout na radnici!“ „Ale na co povolení? Vždyť já tu bydlím!“

Zvláštní bylo, že směrem z města proudilo jedno auto za druhým. Asi se tam líhla. Nebo to byli o prchající občani. Nebo je někdo do centra pouštěl z druhé strany.

Je pravda, že na webu slavností se píše jasně: o slavnostech je uzávěra. Ale město ví, kdo v centru bydlí, a těm pár posledním mohykánům, co to ještě nevzdalo, může na podobné akce dávat automaticky výjimku. A ne je honit na radnici pro kus papíru. Stačilo by jejich seznam dát lidem u brány.